20 nowych policjantów w podkarpackiej komendzie. We wtorek ślubowali [FOTO]

5
Reklama

– Wykonujcie swoje obowiązki z poszanowaniem godności i prawa – mówił do 20 nowych policjantów podkarpackiej komendy jej szef insp. Henryk Moskwa.

 

We wtorek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy – 17 policjantów i 3 policjantki. Insp. Henryk Moskwa wręczył im legitymacje służbowe i odznaki. Młodzi policjanci wcześniej złożyli ślubowanie. W uroczystości uczestniczyła m.in. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, oraz przełożeni i bliscy nowych policjantów w podkarpackim garnizonie. 

Pamiętajcie, że na waszych barkach od dziś spoczywa zaszczytny obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są: życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli – mówił do policjantów komendant Moskwa. 

Jak poinformowała KWP w Rzeszowie, nowo przyjęci funkcjonariusze już wkrótce wyjadą do jednej z policyjnych szkół, by odbyć tam szkolenie podstawowe. Po powrocie zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend miejskich w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu oraz komend powiatowych w Dębicy, Stalowej Woli, Lubaczowie i Przeworsku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Tak tylko przypomnę, iż Komendant Główny Policji, odmówił udzielenia informacji publicznej, jaki procent nowych funkcjonariuszy, odchodzi w ciągu pierwszych 3 lat służby. Rozczarowanych zarobkami, naciskami na wyniki, czy zwykłą falą.

Comments are closed.