Zdjęcie: materiały prasowe

25 dotacji udzieli Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie na założenie firmy. Maksymalnie można otrzymać 20 tysięcy złotych. 

Nabór wniosków będzie prowadzony w dniach 27-28 września br. Po dotacje mogą sięgać osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej zarejestrowane w rzeszowskim pośredniaku.  Dotacje otrzymają m.in. kobiety, w tym młode matki.

O pieniądze mogą się starać także osoby, które są bezrobotne od ponad roku, osoby o niskich kwalifikacjach (ukończyły co najwyżej szkołę średnią) oraz rolnicy i członkowie ich rodzin, którzy chcą odejść z rolnictwa.

Pieniędzy nie otrzymają ci, którzy zamierzają rozpocząć działalność i opłacać składki na ubezpieczenie w KRUS. Dotację należy (po zawarciu umowy) wydać i rozliczyć do 10 grudnia 2021 r.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji mają zapewnioną osobistą lub telefoniczną konsultację z pracownikami Biura Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Miasta Rzeszowa, tel. 17 875 47 82 oraz 17 875 46 38.

Przed złożeniem wniosku należy się skontaktować się z Działem Obsługi Klienta, Statystyk i Analiz w Centrum Aktywizacji Zawodowej (z telefonów komórkowych: 459 595 060, wybierz 5; z telefonów stacjonarnych: 801 002 124, wybierz 5).

Wnioski należy składać na drukach z 8 lutego 2021 r. w Centrum Aktywizacji Zawodowej w Rzeszowie przy al. Batalionów Chłopskich 7 na Dzienniku Podawczym. Wnioski można pobierać ze strony: rzeszow.praca.gov.pl, w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

– Wnioski sporządzone nieprawidłowo i niekompletnie będą rozpatrzone negatywnie – informuje Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama