Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie

Remont trzech rzeszowskich deptaków zaplanowany jest wstępnie do końca 2019 roku. Prace mogą opóźnić archeologiczne niespodzianki, których w rejonie Placu Farnego, ul. Grunwaldzkiej i ul. Kościuszki możemy się spodziewać całkiem sporo.

Modernizacja ul. 3 Maja jeszcze nie skończyła, a miasto już myśl o kolejnych remontach w ścisłym centrum miasta.

– Kiedy wchodzimy na ul. Kościuszki? – pytał ostatnio swoich podwładnych Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. –  Mieszkańcy domagają się, aby remont tej ulicy wykonać jak najszybciej – dodawał.

Dokumentacja na przebudowę ul. Kościuszki była przygotowywana wraz z ul. 3 Maja i ul. Grunwaldzką przez firmę z Katowic AG Doradztwo i Projektowanie Andrzej Gumuła na podstawie koncepcji stworzonej przez pracownię Pikul Architekci z Jasła.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przetarg na wykonawcę robót przy ul. Kościuszki ogłosimy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku – zapowiada Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Wstępna koncepcja jest taka, aby rewitalizację wszystkich trzech deptaków zakończyć do 2019 roku. Prace jednak mogą się przedłużyć. W rejonie dzisiejszej ulicy Grunwaldzkiej, Kopernika, Kościuszki i placu Farnego znajduje się obszar najstarszego rzeszowskiego cmentarza, który służył mieszkańcom przez ponad 440 lat do czasu założenia cmentarza przy ul. Targowej – w 1792 roku.

Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie
Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama