Policjanci z wydziału kryminalnego z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu, które wynajmował, znaleźli niemal 39 gramów marihuany.

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać oraz rozprowadzać narkotyki uzyskali kryminalni z Rzeszowskiej komendy. Ustalili, że 21-latek wynajmuje mieszkanie w Rzeszowie. W środę udali się pod wskazany adres.

Na miejscu zastali 21-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego. W mieszkaniu policjanci znaleźli susz roślinny, dwie sztuki tabletek i zawinięty w papier biały proszek. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie wstępnie potwierdziły, że znaleziony susz to marihuana – niemal 39 gramów. Pozostałe narkotyki to amfetamina i tabletki ekstazy.

– Policjanci ustalili, że marihuana pochodzi z konopi wyhodowanych przez 21-latka. Mężczyzna nie tylko sam jej używał, ale również udzielał, a w kilku przypadkach sprzedawał kolegom. Pozostałe narkotyki kupił przygodnie od nieznanej osoby – poinformowała w komunikacie Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Na tej podstawie policjanci przedstawili 21-latkowi zarzuty uprawy, posiadania, udzielania, w tym dla korzyści majątkowych, substancji odurzających. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. W piątek prokurator Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama