Zdjęcie: Archiwum

Policjanci zatrzymali 21-latka, który systematycznie okradał dom swojej dziewczyny. Jego łupem padła złota biżuteria oraz urządzenia elektroniczne.

W minionym tygodniu policjanci z posterunku w Tarnowcu w powiecie jasielskim zostali powiadomieni przez mieszkankę gminy o kradzieży. Z zawiadomienia wynikało, że od pewnego czasu z jej domu znikały wartościowe przedmioty. Najpierw domownicy zauważyli brak złotej biżuterii.

Po dokładnym sprawdzeniu mieszkania okazało się, że ktoś zabrał również aparat fotograficzny, telefon komórkowy i komputer.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W ustalenie złodzieja zaangażowani zostali również policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. Śledczy zebrali informacje, z których wynikało, że związek z tym przestępstwem może mieć chłopak pokrzywdzonej kobiety.

Policjanci ustalili, że 21-latek od dłuższego czasu spotykał się z okradaną kobietą i był regularnym gościem jej domu. W trakcie wizyty mężczyzna wykorzystywał chwile nieobecności domowników i systematycznie okradał mieszkanie.

Najpierw zabrał złoty pierścionek, po pewnym czasie złoty łańcuszek i inne precjoza. Podczas kolejnych spotkań z dziewczyną ukradł m.in. aparat fotograficzny i telefon komórkowy. Swoje łupy mężczyzna zastawiał w lombardzie.

21-latek usłyszał zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania przyznał się do winy, chce dobrowolnie poddać się karze.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama