Reklama

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże sprzętu elektronicznego. Mieszkaniec Rzeszowa okradał firmę, w której pracował.

Informacje o procederze uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego. Ustali, że że pracownik firmy, zajmującej się sprzedażą sprzętu elektronicznego okradł ją. Zatrudniony w magazynie 21-letni mieszkaniec Rzeszowa skradziony sprzęt komputerowy i elektroniczny miał sprzedawać w lombardach lub wystawiać na sprzedaż za pośrednictwem portali aukcyjnych.

W poniedziałek w firmie zjawili się policjanci, którzy zatrzymali 21-latka. Okazało się, że jeszcze w dniu zatrzymania mężczyzna zamierzał, za pośrednictwem firmy kurierskiej obsługującej jego firmę, wysłać do kupującego skradziony tablet.

21-latek pracował w firmie od dwóch miesięcy. W tym czasie dokonał kilkunastu kradzieży telefonów komórkowych, tabletów, pendrivów i akcesoriów komputerowych. Część skradzionego sprzętu za darmo rozdał znajomym. Resztę sprzedał w lombardach oraz za pośrednictwem internetu.

Już po zatrzymaniu mieszkańca Rzeszowa, osoby, które dostały skradziony sprzęt zwróciły go do firmy. Mimo to policjanci przeszukali ich mieszkania, odnajdując i zabezpieczając więcej skradzionych rzeczy.

Straty spowodowane przez 21-latka zostały wstępnie oszacowano na około 33 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze ustalenia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: