Zdjęcie: Policja.pl

500-złotowy mandat i 16 punktów karnych – to kara dla 21-letniego kierowcy volkswagena golfa, który w trakcie jazdy wyrzucił przez okno plastikową butelkę. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w podrzeszowskim Kamieniu. Butelka, którą 21-latek wyrzucił przez okno, uderzyła w przednią szybę jadącego za nim auta. W efekcie  powierzchnia szyby została uszkodzona. Poszkodowany kierowca w tym czasie miał włączoną w samochodzie kamerę, którą rejestrował jazdę. Pojechał za VW i jednocześnie powiadomił policję. 

– Pirat drogowy został zatrzymany w Nisku. Na parking zajechał również poszkodowany. W obecności policjantów odtworzył zdarzenie z butelką i trasę przejazdu – relacjonuje Anna Kowalik, rzecznik niżańskiej Komendy Powiatowej Policji.

Na nagraniu było wyraźnie widać, jak kierowca golfa wyrzuca plastikową butelkę przez okno i uderza ona w szybę jadącego z tyłu pojazdu. Na nagraniu policjanci zauważyli jeszcze jedno wykroczenie – kierowca VW wyprzedzał inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych 21-latek został ukarany przez policjantów drogówki 500-złotowym mandatem i 16 punktami karnymi. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama