Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

500-złotowy mandat i 16 punktów karnych – to kara dla 21-letniego kierowcy volkswagena golfa, który w trakcie jazdy wyrzucił przez okno plastikową butelkę. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w podrzeszowskim Kamieniu. Butelka, którą 21-latek wyrzucił przez okno, uderzyła w przednią szybę jadącego za nim auta. W efekcie  powierzchnia szyby została uszkodzona. Poszkodowany kierowca w tym czasie miał włączoną w samochodzie kamerę, którą rejestrował jazdę. Pojechał za VW i jednocześnie powiadomił policję. 

– Pirat drogowy został zatrzymany w Nisku. Na parking zajechał również poszkodowany. W obecności policjantów odtworzył zdarzenie z butelką i trasę przejazdu – relacjonuje Anna Kowalik, rzecznik niżańskiej Komendy Powiatowej Policji.

Na nagraniu było wyraźnie widać, jak kierowca golfa wyrzuca plastikową butelkę przez okno i uderza ona w szybę jadącego z tyłu pojazdu. Na nagraniu policjanci zauważyli jeszcze jedno wykroczenie – kierowca VW wyprzedzał inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych 21-latek został ukarany przez policjantów drogówki 500-złotowym mandatem i 16 punktami karnymi. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

19 KOMENTARZE

 1. Dziwna sprawa jak można kogoś ukarać mandatem za nagranie z chińskiej kamerki takiego mandatu oczywiście bym nie przyjął.
  Nie bronię tej ameby umysłowej co rzuca butelkami przez okno. Nie lubię chamstwa na drodze ale te 500 zł i 16 punktów to przesada.

 2. To już chyba nie jest sprawa wychowania, to sprawa mentalności, tylko skąd się taka paskudna mentalność bierze? z genów? czy może z czegoś innego?…
  Pochodzę i jestem z małej miejscowości, ale kuzwa nie wyobrażam sobie aby wyrzucać przez uchylone okno nawet małe złotko z moich ulubionych michaszków a co dopiero mówić o jakich kolwiek butelkach!

 3. No i bardzo dobrze należy tępić to totalne dziadostwo bez przerwy 24/24 tych co wyskoczyli z czworaków dworskich i z ziemianek a może i pozchodzili dopiero co z palm daktylowych i wskoczyli do tych swoich fur i im we łbach zabuzowała wolność i swoboda i to : rubta co chceta
  I bez obycia ,kultury i ogłady ruszyli w teren wprowadzając swoje chamskie zachowanie ; O !

 4. rozumiem, że zaśmiecanie środowiska jest czynem nagannym, ale w 3RP policja nie bije za byle g*wno przy postronnych świadkach.

 5. Pod warunkiem, że nie trafisz na syna adwokata, sędziego, policjanta, lekarza, posła i księdza, bo wtedy sam dostaniesz mandat.

 6. Za czasów PRL nie dostał mandatu. Milicja by mu tak wpierd… spuściła, żeby już nigdy nie kupił picia w butelce. Gdzie te czasy ! ! !

Comments are closed.