Reklama

Hit zespołu Piersi „Bałkanica” doczekał się coveru. Jego autorem jest 21-letni Krzysztof Kasprzyk z Rzeszowa.

Pewnie cover w wykonaniu Krzysztofa, studenta na wydziale muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, nie będzie miał tylu wyświetleń, co oryginał „Bałkanicy” (ponad 41 mln wyświetleń na Youtube), ale nie o to chodzi. 21-latek, który na gitarze gra od pięciu lat, postanowił nagrać piosenkę zespołu Piersi, siedząc w domu i próbując skomponować coś nowego.

– W radiu usłyszałem hit ostatniego sezonu i postanowiłem nagrać go w ciekawym, trochę innym stylu. Do niedawna muzycznie byłem samoukiem. Robię to, bo to lubię – opowiada Krzysztof. Rok temu z kolegą nagrali inny cover – „Dres” zespołu Big Cyc z okazji 25-lecia tej formacji. Wygrali konkurs.

Teledysk do „Dresa” nagrali w różnych miejscach Rzeszowa. Klip możecie zobaczyć TUTAJ.

Krzysztof Kasprzyk nagrał „Bałkanicę” chałupniczym sposobem w domu. Chórki do piosenki sam dośpiewywał.

– Zawsze po nagraniu jakiegoś utworu, mam wrażenie że czegoś w nim brakuję. Tak i tutaj brakowało jakiegoś tła i dlatego potrzebowałem kilku głosów więcej – mówi 21-latek, który śpiewa od dwóch lat.

– Lubię słuchać „Bałkanicy” w oryginale, a jeszcze bardziej lubię go śpiewać w gronie dobrych znajomych – dodaje Krzysztof.

Na co dzień słucha różnej muzyki – począwszy od klasyki, aż po cięższe brzmienia, poprzez rock&rolla. Od niedawna Krzysztofa można posłuchać na ulicach Rzeszowa. Razem z kolegą Bartkiem, który gra na klawiszach, występują na ul. 3 Maja przy lodziarni „Myszka” . Grają utwory we własnych aranżacjach.

https://www.youtube.com/watch?v=koYSzTKnG5k

A tutaj oryginał „Bałkanicy”

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama