Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

155 km/h – z taką prędkością jechał 22-latek, który kierował volkswagenem passatem. Zatrzymali go rzeszowscy policjanci. 

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 20:00 w Kraczkowej. Policjanci drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem passatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. – W miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 155 km/h – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Okazało się również, że 22-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma ok. 0,4 promila alkoholu organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że młody  mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy za spowodowanie kolizji… pod wpływem alkoholu. 22-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Teraz mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za niestosowanie się do zakazu sadowego – do 5 lat więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia – przekroczenie prędkości oraz kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci powiadomią również sanepid o złamaniu przez 22-latka ograniczenia w poruszaniu się.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama