Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego w Brzeźnicy (powiat dębicki). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 22-letni mieszkaniec Pustkowa.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy, około godz. 00.45. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą, 20-letni mieszkaniec Pustkowa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę energochłonną oddzielającą jezdnię od przydrożnego rowu. Barierka przebiła bok pojazdu wyrywając część tylnej kanapy wraz z pasażerem. W związku z doznanymi obrażeniami mężczyzna po przewiezieniu do szpitala w Mielcu zmarł.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności. Uczestnicy zdarzenia – kierowca i dwaj pasażerowie, 20-letni i 22-letni mieszkańcy Pustkowa zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

– Funkcjonariusze poddali badaniu alkomatem zatrzymane osoby. Urządzenie wykazało u kierującego i 20-letniego pasażera 0,2 promila alkoholu w organizmie, natomiast 22-letni pasażer miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeprowadzonych czynności pobrano również krew od uczestników wypadku i zabezpieczono do analizy laboratoryjnej – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzeźnicy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama