Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Rowery kradli głównie na Nowym Mieście, w galeriach handlowych zaś okradali sklepy kosmetyczne i odzieżowe. Rzeszowscy policjanci zatrzymali złodziejską parę: 28-latka i 40-letnią kobietę. 

Konrad M. i Natalia B. mieszkają w Rzeszowie. To oni – jaki ustalili kryminalni z rzeszowskiej komendy miejskiej – od końca września br. ukradli co najmniej 9 rowerów, głównie na osiedlu Nowe Miasto. Podjeżdżali busem pod wiaty rowerowe, nożycami rozcinali zabezpieczenia, rowery pakowali do auta i odjeżdżali.

– Albo zabierali niezapięte rowery przed sklepami, które także były okradane – mówi Tomasz Kozak, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

W oparach marihuany  

Konrada M. i Natalię B. policjanci zatrzymali w środę. W ich samochodzie kryminalni znaleźli nożyce, kombinerki oraz magnes do ściągania zabezpieczeń sklepowych. Przy złodziejskiej parze znaleźli także niewielką ilość marihuany. Policjantom udało się odzyskać dwa skradzione rowery przez kobietę i mężczyznę.

– Kradli nie tylko rowery. Razem okradli kilka sklepów na terenie Rzeszowa, ich łupem padały głównie perfumy i odzież. Mężczyzna kradł nie tylko w Rzeszowie. 12 września okradł drogerię w Jaśle, a kilkanaście dni później w Boguchwale – opisuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dozór policji dla pary

Policjanci ustalili, że na zorganizowaną kradzież rowerów i okradanie sklepów wpadł Konrad M. Swoje łupy sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. „Zarobione” pieniądze wydawał na alkohol i papierosy. Straty spowodowane jego złodziejską działalnością wyceniono na ponad 28 tys. zł. Policjanci przedstawili mu 14 zarzutów, Natalii B. – 8.

28-latek odpowie również za posiadanie marihuany. Prokuratur Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie objął parę dozorem policji. Oboje mają się meldować w Komisariacie Policji na Nowym Mieście trzy razy w tygodniu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama