229 interwencji strażaków po niedzielnych skutkach silnego wiatru na Podkarpaciu

Reklama

Bardzo pracowita niedziela dla podkarpackich strażaków. Wyjeżdżali do 229 interwencji. Usuwali skutki silnie wiejącego wiatru w naszym regionie.

 

– W 55 przypadkach zabezpieczaliśmy pokrycia dachowe, które zostały uszkodzone silnym podmuchem wiatru – na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i użyteczności publicznej – mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

Wiatr niszczył także elewacje na budynkach, a także wywracał lekkie konstrukcje metalowe, np. lekkie garaże.

Pozostałe interwencje strażaków polegały głównie na usuwaniu gałęzi, drzew, konarów i całych drzew leżących na jezdniach, chodnikach, ulicach, posesjach, ale też na przewodach elektrycznych i telefonicznych. 

Najwięcej interwencji podkarpacka straż pożarna odnotowała w powiatach: dębickim, rzeszowskim i jasielskim. Na szczęście, nikt nie został ranny. W Rzeszowie i powiecie rzeszowskim strażacy interweniowali 39 razy, z czego 24 razy przy usuwaniu powalonych drzew i konarów drzew. W Rzeszowie na ulicy Załęskiej drzewo pochyliło się nad domem. 

Pozostałe interwencje o tym charakterze były w Harcie, Górnie, Wysokiej Głogowskiej, Dąbrowie, Mogielnicy, Nowym Borku, Lutoryżu, Wólce Niedźwiedzkiej, Dynowie, Niechobrzu, Błażowej Dolnej, Strażowie, Pawłokomie, Boguchwale, Tyczynie i Futomie.

– 15 interwencji, w tym 5 w w Rzeszowie, związanych było z zerwanymi elementami dachowymi – mówi st. kpt. Kinga Styrczula, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

W Rzeszowie wiatr zerwał elementy słupa ogłoszeniowego, na alei Rejtana uszkodzona została blacha budynku usługowego, ulicy Spiechowicza została naderwana papa w bloku, na ulicach Podkarpackiej i Podwisłocze wiatr naderwał banery reklamowe.

Pozostałe interwencje były w Krasnem, Malawie (uszkodzona dachówka budynku gospodarczego), Dynowie (wiatr uszkodził dach kościoła), w Przewrotnem, Głogowie Młp. (na ul. Granitowej zniszczone okucie komina), Boguchwale (na ul. Technicznej naderwana blacha budynku mieszkalnego) i Lutoryżu (naderwana blacha budynku gospodarczego).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama