Reklama

Zespół Brathanki będzie gwiazdą niedzielnego koncertu na rzeszowskim Rynku podczas 23. Finału WOŚP .  Do Orkiestry włączają się również galerie handlowe i rzeszowscy fryzjerzy.

[Not a valid template]

 

23. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę (11 stycznia). W tym roku wolontariusze Orkiestry będą zbierać pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

W Rzeszowie imprezę na Rynku rozpocznie pokaz musztry w wykonaniu XXI Brygady Strzelców Podhalańskich, a gwiazdą 23. Finału WOŚP w Rzeszowie będzie zespół Brathanki. Zanim odbędzie się koncert finałowy na scenie zaprezentuje się 12 zespołów. Szczegółowa rozpiska ich występów na Rynku TUTAJ.

O godz. 19:30 odbędzie się Wielka Licytacja, po niej około godz. 20:00 tradycyjne Światełko do nieba oraz pokaz sztucznych ogni.

W Finale WOŚP wezmą też udział rzeszowskie morsy, którzy będą „morsować” na rzeszowskim Rynku w basenie. Basenu użyczy straż pożarna oraz napełni go wodą. Kąpiele będą się odbywać mniej więcej, co 10 minut po 4 osoby w godzinach od 12 do 14 w zależności od liczby uczestników.

Nad bezpieczeństwem podczas WOŚP na Podkarpaciu czuwać będzie kilkuset policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Będą też, jak co roku, pilnować porządku na imprezach oraz asystować podczas konwojów zebranych pieniędzy.

Policja nie tylko zadba o bezpieczeństwo, ale też zagra z Orkiestrą. Anna Pacuła-Cyzio, policjantka z Rzeszowa, przekazała na rzecz WOŚP obraz swojego autorstwa. Można go wylicytować, więcej informacji TUTAJ.

Na rzeszowskim Rynku od godziny 12:00 zostanie pokazany  policyjny radiowóz służby ruchu drogowego, wyposażenie policjantów oddziału prewencji, a policyjni antyterroryści zaprezentują możliwości robota pirotechnicznego.

Orkiestra w galeriach

W Rzeszowie do Orkiestry włączają się także galeria handlowe. W galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej, atrakcją wieczoru będzie wystąp znanej wokalistki, ostatnio głównie z reklamy sieci Media Expert, Eweliny Lisowskiej.

„Orkiestrowe granie” w Nowym Świecie rozpocznie się o godz. 10:00. Oprócz tradycyjnej zbiórki pieniędzy oraz licytacji na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów, zobaczymy m.in. pokazy freestyle football, ratownictwa medycznego, występy wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury Nowy Świat, Akademii Judo i wiele innych.

Na dolnym parkingu galerii odbędzie się także SuperOes organizowany przez Automobil Rzeszów. Na wszystkich zainteresowanych startem, organizatorzy czekać będą od godz. 8:00 w biurze rajdu w Galerii Nowy Świat. Uczestnicy przejadą trzykrotnie trasę wyznaczoną przez organizatora, najlepsi otrzymają pamiątkowe puchary.

Cały dochód z wpisowego przekazany zostanie do puszek WOŚP. Regulamin imprezy na stronie www.automobilrzesz.pl. Druk zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ.

Plaza też gra

Na rzecz WOŚP zagra także Centrum Handlowe Plaza. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 w atrium Plazy i potrwa do 18:00.

W tym roku Plaza zagra z WOŚP już po raz drugi. Podobnie jak w ubiegłym roku przez całą niedzielę na wszystkie dzieci czekać będzie moc atrakcji oraz licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP.

O godzinie 12:00 rozpoczną się warsztaty rzeźbiarskie „Aniołek dla WOŚP”. Wykonane przez dzieci podczas dwugodzinnych zajęć anioły będą przedmiotem licytacji na rzecz WOŚP o godz. 15:30 i 17:30. O 12:30 wszyscy klienci Plazy będą mogli zobaczyć Jasełka w wykonaniu Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 20 w Rzeszowie.

Plaza zaprasza także na specjalny program przygotowany przez „Muzeum Dobranocek” w Rzeszowie. O godzinie 14:00 i 16:00 wszystkie dzieci będą mogły poznać bohaterów dobrze znanych polskich bajek Reksia oraz Misia Uszatka. Podczas spotkania pracownicy Muzeum Dobranocek opowiedzą jak powstawały polskie bajki. Zaprezentują także eksponaty muzealne dotyczące Reksia i Misia Uszatka. Przewidziano także konkursy z nagrodami.

Dodatkowo o godzinie 14:30 i 16:30 odbędzie się czytanie zimowych bajek i baśni, a o godzinie 15:00 występ kolędników z Teatru „Maska” w Rzeszowie. Imprezę zakończy koncert kolęd w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego „Młody Duch”.

Szczegóły imprezy i program można znaleźć na stronie Plazy TUTAJ i na Facebooku TUTAJ.

Siatkarze Resovii w Galerii Rzeszów

WOŚP wspiera także Galeria Rzeszów. O godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z siatkarzami Asseco Resovii oraz licytacja klubowych gadżetów i galerii.

Millenium Hall  w tym roku jak i w poprzednim włącza się w akcję. W tym dniu dochód z lodowiska Millenium Hall zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Lodowisko jest otwarte od godz. 10:00 do 21:00. Godzina jazdy kosztuje 6 zł. Można także wypożyczyć łyżwy – za godzinę 5 zł. Do dyspozycji jest również szatnia. Dla najmłodszych przygotowano tzw. „misie pomocnisie”, które ułatwią pierwsze kroki na lodowisku. Godzina korzystania z nich kosztuje 6 zł.

Na rzecz WOŚP pracować będą ponadto rzeszowskie salony fryzjerskie. Szczegóły TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.