Prawie 135 mln złotych będzie kosztować budowa Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce. Po długich staraniach, dotyczących zwłaszcza pozyskania pieniędzy niezbędnych na tę inwestycję, dzisiaj w Rzeszowie podpisana została umowa na realizację projektu.

Podpisy pod umową złożyli przedstawiciele inwestora, czyli Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz wykonawcy – konsorcjum firm Best Construction oraz Karpat – Bud. Ponad 64 miliony złotych z tej kwoty pochodzić będzie ze środków unijnych, a ponad 70 mln złotych wyłoży województwo podkarpackie ze swojego budżetu.

– Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego to sztandarowa inwestycja, która powinna i będzie wizytówką województwa podkarpackiego. Ten dzień był długo oczekiwany i w końcu nastąpił. Umowa została podpisana i teraz wdrażamy plan, który jest przyjęty – chcemy budowę zakończyć w terminie, rozliczyć i żeby zaczęła służyć rozwojowi regionu – mówi prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Artur Grzesik.

23 grudnia wykonawca Centrum wchodzi na plac budowy.

– Od długiego czasu przygotowujemy się pod kątem rozeznania dokumentacji projektowej, pod kątem wyposażenia w sprzęt do tej realizacji i pod katem całej realizacji. Czekamy na to wejście z niecierpliwością, w pełnej gotowości, gotowi jesteśmy praktycznie z marszu rozpocząć pracę – zapewnia prezes firmy Karpat – Bud Tomasz Polek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe podzielone jest na dwie części kongresową (bryła odwróconego stożka) i część wystawienniczą (bryła elipsoidy). Łączna powierzchnia netto budynku wyniesie 27 552,09 m²; kubatura brutto 203 tys. m³.

W części kongresowej znajdą się dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa, szatnia, i inne. W części wystawienniczej znajdzie się przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7500 m², pomieszczenia biurowe, podziemna przestrzeń parkingowa, pomieszczenia techniczne, i inne.

CWK w założeniach samorządu województwa to również dobre miejsce dla innych instytucji i agend międzynarodowych, nastawionych na rozwój wiedzy, przedsiębiorczości                      i innowacyjności. Termin zakończenia budowy Centrum i rozliczenia projektu przypada na koniec 2015 r.

httpv://www.youtube.com/watch?v=NQ-1i2fegOU

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama