Reklama

Dzisiaj (5 maja) rozpoczynają się 23. Rzeszowskie Juwenalia. Na czas przejścia barwnego korowodu studentów będą utrudnienia w ruchu na rzeszowskich ulicach.

Studenci na Rynku spotykają się o godz. 15:00. Ok. 16:40 Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, ma przekazać organizacjom studenckim symboliczny klub do bram miasta. Juwenalia będą trwać do soboty na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Tradycyjny barwny korowód z Rynku w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej ma wyruszyć o 17:00. Uczestnicy korowodu będą szli ulicami Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte.

Następnie studenci przejdą ulicami Piłsudskiego, (al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej.

Przemarsz ma się zakończyć około 18:30. Powyższe ulice w czasie korowodu będą częściowo wyłączone z ruchu, jego uczestnicy będą szli prawą stroną.

– Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość. O rozpoczynających się dzisiaj 23. Rzeszowskich Juwenaliach możecie przeczytać także TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: