Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Poznaliśmy termin uruchomienia w tym roku fontanny multimedialnej w Rzeszowie. Pokazy rozpoczną się 24 kwietnia. Pierwszy pokaz specjalny zaplanowano na 29 kwietnia.

– Podczas pierwszego w tym roku pokazu specjalnego fontanny zaprezentowane zostaną dwa repertuary: „Walka Tytanów” z udziałem aktorów rzeszowskiego Teatru Maska oraz „Folk dookoła świata”. Pokaz rozpocznie się godz. 21:00. Ta godzina będzie obowiązywała do 13 maja, a potem do połowy lipca pokazy specjalne odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 21:30 – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Fontanna multimedialna w tym roku zostanie uruchomiona 24 kwietnia. Wtedy rozpoczną się pokazy codzienne.

Pokaz dla dzieci (kompilacja utworów z bajek dzieci) będzie się odbywał  o 13:00, o 17:00 pokaz dzienny („Set Fire to the Rain” – Adele, „Uptown Funk” – Mark Roson, Bruno Mars, „Moves Like Jegger” – Maroon 5), a o 21:00 pokaz wieczorny (Depeche Mode – „Policy of Truth”, Muse – „Panic Station”, Coldplay – „Princess of China”). Od 4 września do 15 października pokaz wieczorny będzie o 20:00.

Sobotnie pokazy specjalne fontanny mają trwać do końca września. – Pokazy fontanny cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa, jak również gości, którzy odwiedzają nasze miasto. Zapraszamy na tegoroczne pokazy – zachęca Katarzyna Pawlak.

Tegoroczny repertuar pokazów fontanny nie zmieni się. Oprócz wspomnianych „Walka Tytanów” i „Folk dookoła świata” podczas specjalnych pokazów będą także te, które wprowadzono do repertuaru w ub. r. – „Magia kina” i „Sporty ekstremalne” i sprzed dwóch lat – “Historia Muzyki” i “Innowacyjny Rzeszów”. 

Pokazy fontanny podczas ubiegłorocznego sezonu obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Fontanna multimedialna znajduje się na placu przy al. Lubomirskich. Została otwarta 17 sierpnia 2013 r. Pierwszy pokaz obejrzało 10 tys. osób. Miasto wydało na budowę fontanny ponad 7 mln zł. Jej roczne utrzymanie pochłania ok. 600 tys. zł.

Fontanna składa się z prawie 1600 dysz, z których woda może być wyrzucana nawet na wysokość 8 metrów. Wokół budowli posadzono ponad 4 tysiące drzew i krzewów. Przed fontanną znajduje się amfiteatr na 300 miejsc zbudowany na skarpie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.