Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Na trzy miesiące został aresztowany 24-letni mężczyzna, który w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie w biały dzień zaatakował cztery kobiety. Jedną z nich zranił nożem.

O aresztowaniu 24-latka w czwartek po południu poinformowała nas Renata Krut, szefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która w tej sprawie wszczęła śledztwo. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń rzeszowskich policjantów, młody mężczyzna 8 i 13 maja w parku przy ul. Pułaskiego zaatakował cztery kobiety w wieku 22, 25, 37 i 41 lat. 

Kobiety były przypadkowymi ofiarami 24-letniego mężczyzny, przechodziły przez park. – 8 maja sprawca zaatakował dwie kobiety. Jedną uderzył w głowę, drugą w twarz. 13 maja mężczyzna ponownie zaatakował dwie kolejne kobiety, z czego jedna z nich została ugodzona nożem w okolice łokcia – mówi nam prokurator Renata Krut. 

Nożem została ugodzona 25-latka. Na szczęście obrażenia kobiety okazały się powierzchowne. Początkowo poszkodowana nawet nie zorientowała się, że została trafiona nożem. Ranę odkryła, gdy zobaczyła krew na kurtce. Policjanci ze Śródmieścia oraz kryminalni z komendy miejskiej policji potrzebowali dwóch dni na ujęcie napastnika. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zatrzymaliśmy go we wtorek, zabezpieczyliśmy także nóż – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 24-latek z Rzeszowa noc spędził w policyjnym areszcie, a w czwartek sąd, na wniosek rzeszowskiej prokuratury, aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Postawiono mu cztery zarzuty naruszenia czynności narządów ciała.

24-latek jest znany policji, wcześniej przewijał się w sprawach dotyczących kradzieży. Za ataki na kobiety grozi mu do 5 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama