Agnieszka Kąkol z Rzeszowa będzie walczyć o tytuł najpiękniejszej i koronę Miss Polski 2016. 24-latka dostała się do finału konkursu.

[Not a valid template]

 

– Stresu na scenie nie miałam. Powiem szczerze, że większy był, gdy oglądałam powtórkę w telewizji i czekałam na swoje wyjście – opowiada nam Agnieszka Kąkol.

Gala półfinałowa Miss Polski 2016 odbyła się 24 czerwca w Kozienicach na Mazowszu. O wejście do finału, który odbędzie się w grudniu, walczyło 40 kandydatek. Prezentowały swoje umiejętności taneczne, sceniczne. Przed pierwszym wyborem dziewczyny wyszły w strojach projektanta Kamila Hali, marki Jo.Mu oraz strojach kąpielowych Self.

Trzecie podejście Agnieszki

Następnie wybrana przez jury trzydziestka pokazała się sukienkach Betty M i DeVu. Galę poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna, na której dłoni również widnieje pierścień finalistki konkursu.

Wśród kandydatek były dwie mieszkanki Podkarpacia: wspomniana Agnieszka Kąkol z Rzeszowa, która jest aktualną II Wicemiss Podkarpacia, a także 25-letnia Iwona Młynarska z Mielca, tegoroczna Miss Podkarpacia.

Zarówno Agnieszka, jak i Iwona dostały się do finału konkursu i razem z 22 innymi kandydatkami będą walczyły o tytuł najpiękniejszej i koronę Miss Polski 2016.

Dla Agnieszki to trzecie podejście. W 2010 r. startowała w konkursie Miss Polonia. Zdobyła tytuł Miss Foto oraz zieloną kartę, która uprawniała ją do startu w ćwierćfinale. Nie skorzystała z tej możliwości.

Dwa lata później Agnieszka znów spróbowała swoich sił w Miss Polonia. Została Miss Internetu oraz I Wicemiss Podkarpacia. Swój udział w konkursie zakończyła na ćwierćfinale.

To się zdarza raz w życiu

24-latka postanowiła po raz trzeci wystartować w konkursie, tym razem Miss Polski. Dojście do finału to największy dotychczasowy sukces rzeszowianki.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale wiążę się z tym również mnóstwo nowych obowiązków. Chciałabym godnie reprezentować Rzeszów oraz całe województwo podkarpackie. To bardzo dobra okazja do promocji naszego regionu – uważa Agnieszka Kąkol.

Agnieszka urodziła się i wychowała w Rzeszowie. Obecnie jest przedstawicielem handlowym w firmie JBB. Dodatkowo studiuje na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

– Bardzo cieszę się, że mogę łączyć zabawę, jaką jest udział w Miss Polski z doświadczeniem, jakie zdobywam podczas zgrupowań przygotowujących do gali – mówi Agnieszka Kąkol.

Przygotowania do finału Miss Polska będzie musiała łączyć teraz z pracą na pełen etat, szkołą i obowiązkami życia prywatnego. – Nie będzie lekko, jednak muszę wykorzystać szansą, jaką dostałam. Coś takiego zdarza się tylko raz w życiu – podkreśla rzeszowianka.

Agnieszka ma 175 cm wzrostu, jej wymiary to: 78/61/88.

Iwona: Dziękuję za wsparcie

Podkarpacie w finale Miss Polski 2016 reprezentować będzie także wspomniana Iwona Młynarska. Startowała z numerem 24, który przyniósł jej szczęście.

– Emocje trochę już zdążyły opaść, dlatego chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy we mnie wierzyli, wspierali, kibicowali. Dziękuję również całemu zespołowi Miss Polski za poświęcony nam czas, cierpliwość oraz możliwość zdobycia bezcennych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń – mówi Iwona Młynarska.

Mielczanka jest absolwentką Wydziału Prawa WSPiA w Rzeszowie. Jej pasjami są modeling, sport i podróże. W 2015 roku zdobyła tytuł Miss Mielca w konkursie organizowanym przez Tygodnik Regionalny Korso, w 2016 r. została Miss Podkarpacia.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama