Sercem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym w Rzeszowie, który ruszy na przełomie 2014 i 2015 r., będzie bezprzewodowa platforma teleinformacyjna. Niedawno postawiono ją na rondzie Dmowskiego.

[Not a valid template]

 

Od kilku dni mieszkańcy zastanawiają się, co to za 24-metrowy maszt stanął na głównym rondzie przy Galerii Rzeszów. To platforma teleinformacyjna, stanowiąca radiowy kanał transmisyjno-informacyjny.

Już za kilka miesięcy połączy ona ze sobą m.in. elektroniczne tablice, które umieszczone zostaną na przystankach autobusowych. To dzięki niej docierać będą informacje o czasie oczekiwania na przyjazd danej linii.

– Zadaniem systemu będzie także usprawnienie ruchu pojazdów prywatnych. Kierowcy dowiedzą się o utrudnieniach na drogach, zmianach w organizacji ruchu, czy zalecanych objazdach – mówi Paweł Potyrański, kierownik projektu z Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym ma sprawić, że skróci się czas przejazdu pojazdów i zwiększy się liczba pasażerów w transporcie publicznym, a tym samym poruszenie się po mieście będzie sprawniejsze.

Maszt przy rondzie Dmowskiego jest jednym z elementów wprowadzania systemu. Na terenie Rzeszowa zostanie zamontowanych 17 tablic, które będą informowały na bieżąco o utrudnieniach w ruchu.

Trwa wymiana na 52 skrzyżowaniach sygnalizatorów świetlnych i sterowników. Na wysokości stadionu miejskiego przy ul. Powstańców Warszawy drogowcy budują dodatkowy lewoskręt, a na al. Cieplińskiego poszerzana jest jezdna.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama