Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu zespół Wilki

Hokej z mopem w ręce, sportowe zmagania pracowników nauki, chodzenie po linie, policyjny tor przeszkód, a do tego konkurs piosenki „Kill me with the Music”, plenerowe kina nocne czy Taneczny Kalejdoskop. To tylko przedsmak tego, co czekać nas będzie przez trzy tygodnie podczas 24. Rzeszowskich Juwenaliów.

Organizatorzy 24. Rzeszowskich Juwenaliów (Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa) we wtorek zdradzili  pierwsze gwiazdy, które pojawią się podczas największej studenckiej imprezy w mieście.  Będą to na pewno Ich Troje z Michałem Wiśniewskim na czele, The Freeborn Brothers, którzy mają rzeszowskie korzenie, a na koncie m.in. udział w „Must be the music.”

A ponadto Lao Che – polski crossoverowy zespół z Płocka, Piękni i Młodzi – uczestnicy „Must Be the Music. Tylko muzyka”, którzy przeszli do finału jako pierwszy zespół discopolowy w historii tego programu. Szerszej publiczności znani są chociażby z takich kawałków jak „Kocham się w Tobie” , „Niewiara” i „Ona jest taka cudowna”.

Na rzeszowskiej juwenaliowej scenie będzie też trochę smutno, trochę wesoło dzięki popularnemu zespołowi Happysad. Ta rockowa grupa słynie z dobrze znanego utworu „Zanim pójdę”.

Podczas trzech dni koncertów padnie również stwierdzenie, że „Baśka miała fajny biust”. Taką diagnozę rzeszowskim Barbarom wystawi nie kto inny  jak zespół Wilki, których chyba nikomu nie trzeba rekomendować.

Koncerty odbywać się będą w dniach 11-13 maja.

Promocja zdrowego stylu życia

24. Rzeszowskie Juwenalia to jednak nie tylko koncerty, które na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej będą się odbywać na dwóch scenach –  głównej i disco polo, ale tez szereg innych wydarzeń, które rozpoczną się już 22 kwietnia Tygodniem Sportowej Rozgrzewki, który potrwa do 28 kwietnia.

– „Tydzień…” ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej czy różnych, mniej popularnych dziedzin sportowych – mówi Adam Rybiński, który jest odpowiedzialny za koordynację tygodnia sportowego.

Na studentów w ramach sportowego tygodnia czekają warsztaty z gry w golfa, dzień otwarty na ściance wspinaczkowej, pokazy street workout czy warsztaty z chodzenia po linie. Nie zabraknie też gier zespołowych, takich jak: turniej paintball w Malawie, turniej koszykówki streetball czy Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej dla władz rzeszowskich uczelni wyższych.

Na terenie WSPiA odbędą się z kolei zawody na policyjnym torze przeszkód oraz turniej na strzelnicy elektronicznej.

– Nie zabraknie również wydarzeń, w których bardziej chodzi o zabawę, humor niż o rywalizację. Jednym z planowanych projektów jest gra w hokeja, gdzie zamiast kijami uczestnicy będą grać mopami – mówi Adam Rybiński.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Z organizacją IAESTE przygotowujemy też Igrzyska Studenckie, a konkurencję do tych zawodów zostały wymyślone przez naprawdę kreatywnych studentów – dodaje.

Podczas Sportowej Rozgrzewki odbędą się również takie wydarzenia jak: turniej gokartowy, trening na trampolinach dla kobiet czy nocne zawody na orientację w budynku L na Politechnice Rzeszowskiej.

– Cały projekt ma oczywiście zachęcić wszystkich studentów Rzeszowa do aktywnego spędzania czasu – nie tylko w czasie trwania Tygodnia Sportowej Rozgrzewki, ale również przez cały rok. Wydarzenia, które przygotujemy, dostarczą studentom dużo emocji oraz przyjemności ze zdrowej sportowej rywalizacji – uważa Rybiński.

W ramach sportowych zmagań odbędzie się również Studencki Konkurs Piosenki Kill me with the Music. Zwyczajowo odbywał się on w Tygodniu Kultury i Nauki, ale ze względu na to, że został on przeniesiony na czas pokoncertowy, organizatorzy muzyczne zmagania dodali do tych sportowych. Dlaczego? Bo jedną z nagród w konkursie jest występ na głównej scenie Rzeszowskich Juwenaliów.

Pionkami będą ludzie

Tydzień Kultury i Nauki  rozpocznie się 17 maja. Szczególnymi elementami tego wydarzenia będą licznie organizowane Plenerowe Kina Nocne odbywające się na terenie Politechniki Rzeszowskiej, a także Taneczny Kalejdoskop, podczas którego widzowie będą mogli poznać różne formy  podkarpackiej sceny tanecznej. Nie zabraknie również kolejnej edycji wieczoru kabaretowego.

Wśród atrakcji znajdą się także: dzień otwarty Radio Centrum, dzień gier planszowych, konkurs „Familiada” oraz wiele innych wydarzeń.

– Celem tej serii wydarzeń, spotkań i warsztatów jest pobudzenie zainteresowania intelektualnymi formami spędzania wolnego czasu – mówi  Kinga Bednarz, wicekoordynator juwenaliów.

W planach są również nowe formy rozrywki.  – Będziemy chcieli stworzyć coś w rodzaju wielkiej interaktywnej gry w warcaby. Planszę do gry chcemy stworzyć w amfiteatrze PRz, a pionkami będą ludzie – zapowiada Mateusz Wośko, koordynator 24. Rzeszowskich Juwenaliów.

– Plan Rzeszowskich Juwenaliów zawsze staramy się układać również tak, żeby wydarzenia związane z nimi były dla wszystkich. Będzie wesołe miasteczko, więc mogą przyjść rodziny z dziećmi. Koncertami również staramy się dopasować do różnych grup wiekowych – zaznaczał również Wośko, przypominając, że wstęp na wszystkie juwenaliowe wydarzenia jest bezpłatny.

Koncertowy Finał 24. Rzeszowskich Juwenaliów rozpocznie się 11 maja o godz. 15:00 na rzeszowskim Rynku. Następnie o godz. 17:00 ruszy barwny korowód ulicami Matejki, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Dąbrowskiego, Poznańską aż do miasteczka politechniki, gdzie rozpocznie się wielkie studenckie święto.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama