„Metro”, jedyny polski musical, który był wystawiany na Broadwayu, zawita do Rzeszowa! 25 września będzie można go zobaczyć w hali Podpromie. Rzeszów News jest patronem tego niezwykłego wydarzenia. 

[Not a valid template]

 

W tym roku mija 25 lat od premiery „Metro”, którego twórcą jest Józef Józefowicz. Musical „Metro” stał się pierwszym w Polsce – i jak dotąd jedynym – „kultowym” wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień. Obecnie już „grubo” ponad dwa tysiące! Żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów.

Ale produkcja „Metra” to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego, a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę.

Na scenie widzimy pasję i entuzjazm, taniec i śpiew, jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna. Akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie.

Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.


120 minut niezwykłego widowiska

Rekordziści widzieli „Metro” już ponad 100 razy! I na pewno przyjadą do Rzeszowa. Na scenie wystąpią Józef Józefowicz, Natasza Urbańska, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Natalia Kujawa i 30 innych artystów z warszawskiego Teatru Buffo.

„Metro” trwa 120 minut bez przerwy. Tegoroczne jubileuszowe tournee z okazji 25-lecia przedstawienia to być może ostatnia okazja do obejrzenia musicalu poza warszawskim teatrem Buffo. Nie przegapcie tego.

„Metro” to bezprecedensowe widowisko muzyczne, z udziałem najlepszych artystów Buffo, wykonywane na olbrzymiej scenie 14 x 18 m o wysokości 1,2 m, ze zmieniającą się dynamicznie    scenografią, przygotowaną specjalnie na trasę 25-lecia musicalu.

Dźwięk spektaklu będzie słyszalny w każdym miejscu hali Podpromie, gdzie 25 września (godz. 18:30) odbędzie się to niezwykłe widowisko. Na hali będą dwa telebimy o wymiarach 6 x 4 m pokazujące „na żywo” musical, realizowane przy użyciu czterech profesjonalnych kamer cyfrowych. Widoczność z każdego miejsca hali będzie bardzo dobra.

Nie zabraknie porywających i zapierających dech w piersiach efektów świetlnych i laserowych, które będą tłem dla popisów tanecznych, akrobatycznych i wokalnych grupy 35 artystów z teatru Buffo.
Do tego wszystkiego perfekcyjna reżyseria Janusza Józefowicza, który występuje i jednocześnie czuwa nad idealnym wykonaniem musicalu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Promocyjne ceny biletów

Bilety na musical „Metro” w Rzeszowie od 70 zł (Strefa IV – żółta) do 250 zł (Strefa VIP – czerwona). W Strefie I (pomarańczowej) bilety kosztują 160 zł, Strefie II (zielona) – 120 zł), Strefie III (niebieska) – 90 zł.

Do 31 maja trwa promocja na bilety w Strefach I-IV. Ceny wynoszą odpowiednio 59, 69, 99 i 139 zł. Ilość biletów w przedsprzedaży jest ograniczona. Bilety do kupienia za pośrednictwem stron www.edma.art.pl, www.metrowrzeszowie.pl, biletyna.pl, kupbilecik.pl, eventim.pl oraz w rzeszowskiej Trasie Podziemnej.

Organizatorzy musicalu mają również kody rabatowe na bilety. Szczegóły na Facebooku – TUTAJ.

W sprawie biletów można także pisać na adres: biuro@edma.art.pl. Dodatkowe informacje i zamówienia zbiorowe biletów pod numerem telefonu: 506 55 39 37 (Edward Małek).

KONKURS

W naszym konkursie mieliśmy dla Was cztery pojedyncze zaproszenia na spektakl. Aby je zdobyć, należało wziąć udział w naszym konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: gdzie i kiedy (dokładna data) była premiera „Metro”.

Należało także polubić i udostępnić nasz facebookowy post. Prawidłowa odpowiedź to: Teatr Dramatyczny w Warszawie, 30 stycznia 1991 r.

Zaproszenia na spektakl wygrali: Kamila Milewska, Patrycja Oronowicz, Małgorzata Salwa i Marcin Kosiński. Wszyscy laureaci o wygranej zostali powiadomieni e-mailem. Gratulujemy!

Wkrótce kolejne konkursy i kolejne zaproszenia do wygrania!

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama