Zdjęcie: Pixabay

Na karę 25 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Rzeszowie 51-letniego Marka Ś., który w 2016 roku w rejonie rzeszowskiej kładki kolejowej zaatakował nożem 32-letnią kobietę.

O wyroku, który zapadł w piątek, poinformowało Polskie Radio Rzeszów. Wyrok nie jest prawomocny. Marek Ś. odpowiadał przed sądem za usiłowanie zabójstwa mieszkanki Rzeszowa w warunkach recydywy. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 

Do zdarzenia doszło 29 października 2016 roku. Ok. godz. 8:00 na osiedlu Tysiąclecia w rejonie kładki przy ul. Kochanowskiego Marek Ś. zaatakował od tyłu kobietę, która wraz z przyjaciółką odprowadzała dzieci do szkoły.

Mężczyzna chciał zadać 32-latce nożem cios w szyję, ale na szczęście kobiecie udało się odeprzeć atak. Została niegroźnie zraniona w okolice ucha, wyrwała się sprawcy i uciekła. Z pomocą przyszli też przechodnie.

Marek Ś., mieszkaniec gminy Tyczyn, to znany policji kryminalista. Był karany za zabójstwo swojej ciężarnej narzeczonej w 2004 r. w Rzeszowie. Za tamto zdarzenie, do którego doszło w podobnych okolicznościach, został skazany na 12 lat więzienia. Zakład karny Ś. warunkowo opuścił w 2014 r. po odbyciu ośmiu lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna potem poznał wspomnianą 32-latkę za pośrednictwem ogłoszenia matrymonialnego. Przed feralnym zdarzeniem kobieta postanowiła zerwać znajomość z Markiem Ś. Od co najmniej roku 32-latka unikała kontaktu z mężczyzną.

Ale Marek Ś. nie chciał się z tym pogodzić i nachodził mieszkankę Rzeszowa nękał ją  telefonami i wiadomościami SMS, śledził ją i dzięki temu ustalił jej aktualne miejsce zamieszkania. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama