Zdjęcie: Ministerstwo Sprawiedliwości

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał 51-letniego Roberta T. na 25 lat więzienia za zabójstwo swojej konkubiny: 40-letniej Elżbiety L.

O wyroku, jaki we wtorek 2 lipca zapadł w sądzie, poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Proces trwał pół roku. Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie miał wątpliwości o winie Roberta T. i posłał go za kratki na 25 lat więzienia za zabójstwo Elżbiety L. 

– Wyrok nie jest prawomocny. Rozprawa prowadzona była z wyłączeniem jawności – poinformował prokurator Artur Grabowski.

Do dramatu doszło 17 kwietnia 2018 r. w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Sobieskiego. W trakcie rodzinnej awantury Robert T. ugodził 20-centymetrowym nożem swoją partnerkę: 40-letnią Elżbietę L. Mężczyzna zadał kobiecie sześć ciosów. Tłem dramatu była zazdrość.  

Po całym zdarzeniu Robert T. sam zadzwonił po karetkę pogotowia ratunkowego. Niestety, obrażenia, jakich doznała Elżbieta L. były na tyle poważne, że nie udało się uratować jej życia. Robert T. w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się nie przyznał, twierdził, że szczegółów zdarzenia nie pamięta.

Oprócz wyroku więzienia za zabójstwo swojej konkubiny, Robert T. został również skazany na dwa lata więzienia za znęcanie się fizycznie i psychicznie nad Elżbietą L. i jej najstarszą,  córką, pochodzącą od innego ojca. Do znęcania dochodziło od czerwca 2009 r. do 16 kwietnia 2018 r. 

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama