Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ponad 2,5 mln zł są warte dotacje z budżetu miasta, jakie w tym roku trafią do 79 klubów sportowych w Rzeszowie – poinformował ratusz. 

Obecnie w Rzeszowie uprawia się ponad 50 różnych dyscyplin sportu. Liczbę sportowców trenujących w klubach szacuje się na kilka tysięcy. Tylko sport dzieci i młodzieży to około 5 tysięcy zawodników. We wspieraniu klubów i stowarzyszeń od początku tego roku miastu pomaga społeczna rada sportu. Władze Rzeszowa przekazały im 2,5 mln zł. 

– Oczekiwania są jeszcze większe – przyznaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, nadzorująca miejski sport. Przypomina, że miasto przekazuje pieniądze na sport także za pośrednictwem wydziałów promocji i polityki społecznej. – Zależy nam, aby warunki do uprawiania sportu były w mieście jak najlepsze – mówi Stachowska. 

W czwartek w ratuszu przedstawiciele klubów odebrali umowy na kolejne 37 zadań sportowych o wartości ponad 548 tys. zł. Wcześniej miasto podpisało z klubami i stowarzyszeniami 89 umów na kwotę 1,52 mln zł. Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Rzeszowa, deklaruje pomoc wszystkim klubom.  

– Chcemy rozmawiać i pomagać w rozwiązywaniu problemów – mówi Gutowski i zapowiada, że urzędnicy zaraz po majówce ruszają w teren, by obejrzeć treningi i zawody. Z tegorocznego dofinansowania z miasta skorzysta 79 klubów. To wspomniane 2,5 mln zł. – Mamy ambicje, aby w przyszłości było jeszcze wyższe – twierdzi Gutowski. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama