Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Musical „Mamma Mia”, wspólne śniadanie ze sztuką, wystawa fotografii Joanny Jęczalik, spotkanie z podróżnikiem i autorem książek podróżniczych Patrykiem Świątkiem, koncert Quad Squad Band oraz kino plenerowe – takie atrakcje czekają na rzeszowian 9 września w ramach 26. Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny.

W ramach tegorocznych 26. Europejskie Dni Dziedzictwa w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury(ul. Jagiellońska 24) w niedzielę 9 września o godz. 11:00 odbędzie się „Śniadanie ze sztuką”, czyli wspólny posiłek, podczas którego będzie można skosztować regionalnych przysmaków.

Już od rana w Inkubatorze będzie też funkcjonował kiermasz rękodzieła, a przez cały dzień będzie można oglądać wystawy, m.in. wystawę fotografii Joanny Jęczalik „Zmrok o poranku” – serię autoportretów wykonanych na przestrzeni kilku lat.

Po południu (godz. 16:00) w RIK-u odbędzie się spotkanie autorskie z Patrykiem Świątkiem – twórcą „Ministerstwa Podróży”, autorem trzech książek oraz bloga „Paragon z podróży”. Podczas spotkania Patryk opowie o swojej najnowszej książce „Weź wyjdź”, w której zachęca do aktywnego odpoczywania przez cały rok.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na wieczór (godz. 19:00) zaplanowano koncert alternatywnego zespołu Quad Squad Band. Stylistykę zespołu można określić, jako akustyczne disco, techno, swing – muzycy bazują na klasykach minionych lat, wykorzystując takie instrumenty jak saksofon, trąbka, bębny i tubę.

Z kolei o 19:30 na rzeszowskim Rynku wystąpią adepci Akademii Aktorskiej Artysta, którzy zaprezentują musical „Mamma Mia!”  z muzyką kultowego zespołu Abba. „Mamma Mi”  to opowieść o miłości silniejszej od upływającego czasu, o tęsknocie do przeszłości oraz o nadziei na szczęśliwe jutro, utrzymana w klimacie ciepłych greckich wysp. Scenografia przywołuje nastrój śródziemnomorskich wakacji, a blisko 70-osobowa grupa młodych aktorów pozwala widzom poczuć się jak na światowych scenach musicalowych.

Na zakończenie dnia (godz. 20:30) w RIK-u odbędzie się plenerowy pokaz filmu „Twój Vincent” – brytyjsko-polskiego, pełnometrażowego filmu animowanego techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Twój Vincent otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za film animowany, był też nominowany do Złotych Globów oraz do Oscarów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama