Reklama

Prawie 72 miliony złotych będzie kosztował budowa obwodnicy Brzozowa. Umowa z wykonawcą została dzisiaj (2 września) podpisana.

O podpisaniu umowy poinformowała Ewa Sudoł-Sikora, rzecznik prasowy Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Obwodnicę w Brzozowie wybuduje konsorcjum firm, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów. Jego partnerami będą firmy Polbud Pomorze i Most.

Umowa na wybudowanie obwodnicy Brzozowa, która ma liczyć ok. 3,5 km, opiewa na prawie 72 miliony złotych. Inwestycja ta jest na liście priorytetowych zadań, które będą finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w latach 2014-2020.

Wschodnia obwodnica Brzozowa została zaprojektowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Brzozów – Sanok. Przebiegać będzie od skrzyżowania ulic Legionistów, Bohaterów II Wojny Światowej i Rzeszowskiej w Brzozowie, a zakończy się w Humniskach.

Zostaną przebudowane skrzyżowania z drogami bocznymi, drogi lokalne, powstaną ciągi pieszo-rowerowe. Konieczna będzie również budowa mostów, przepustów, przejazdów gospodarczych oraz przejścia dla zwierząt. Budowa obwodnicy ma się zakończyć w połowie listopada przyszłego roku.

Droga wojewódzka nr 886 wpisana jest w ważny szlak komunikacyjny województwa podkarpackiego. Przenosi ruch o znaczącym natężeniu z Rzeszowa i centrum kraju w rejon Bieszczadów.

– Obwodnica pozytywnie wpłynie również na ożywienie i rozwój gospodarki oraz turystyki w regionie – informuje Ewa Sudoł-Sikora.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.