Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Dziś 27. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Rzeszowie też się będzie działo, oj będzie. Pieniądze do puszek zbiera 350 wolontariuszy. 

Gwiazdą koncertu na Rynku będzie Dżem, legendarny zespół rockowo-bluesowy, który w Rzeszowie będzie świętował 40-lecie swojego istnienia. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

O 17:00 wystąpi znana polska wokalistka Izabela Trojanowska, która wykona utwory z różnych etapów swojej kariery scenicznej, w tym największe, elektryzujące przeboje z okresu współpracy z Romualdem Lipko i Andrzejem Mogielnickim, takie jak: „Wszystko, czego dziś chcę” czy „Tyle samo prawd ile kłamstw”.

W Rzeszowie zagra również zespół Rezerwat (godz. 19:00), którego najbardziej znaną piosenką jest “Zaopiekuj się mną”. Zespół, po ponad 35 latach działalności, przechodzi renesans popularności. 

To nie wszystko. Na scenie wystąpi też Marta Zalewska (godz. 16:00), niezwykle uzdolniona multiinstrumentalistka i wokalistka młodego pokolenia. Artystka wykona materiał ze swojego debiutanckiego, wydanego w grudniu autorskiego krążka – albumu, który wzbudził zachwyt samej Urszuli Dudziak. Na scenie usłyszymy m.in. utwór „Więcej”.

Młodszą widownię z pewnością bardzo ucieszy występ niesamowitego Rudnika (godz. 18:00), który jest doskonale znany jako gwiazda nieistniejącego już Najlepszego Przekazu w Mieście. Rudnik po raz pierwszy wykona na Rynku m.in. głośny hit „Zawsze do celu”, za który dostał kilka branżowych statuetek, a także zaprezentuje przedpremierowo utwory z nowej płyty „Zmierzaj zawsze do celu!” zapowiadanej na 2019 rok.

Wśród nowych piosenek artysty pojawi się m.in. utwór „Robię to, co chcę!”, który zapowiadając swoją nową płytę Rudnik wykonał na Top Of The Top Sopot Festiwal, a także singiel „Twój dzień”, który także w ramach zapowiedzi nowej płyty Rudnika, mogliśmy usłyszeć na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Orkiestrowy koncert o godzinie 13:00 rozpoczną Bartek Friedek, Mr. Pollack i Boleo & Follow The Riddim.

Koncert poprowadzi duet: Daria Jaworska – wokalistka znana m.in. z anteny radia RMF FM, która wraz z zespołem ENEJ nagrała doskonale wszystkim znany cover „Nasze Randez Vous” z repertuaru zespołu Kombi wraz z Bartoszem Gajdą – rewelacyjnym komikiem, konferansjerem, kabareciarzem, stand-uperem i youtuberem kojarzonym m.in. ze współpracy z kabaretem Łowcy. B. Towarzyszyć na scenie im będzie, doskonale znany dla rzeszowskiej widowni – Mariusz Zieliński.

Na Rynek warto przyjść nie tylko dla atrakcji muzycznych. Od godz. 12:00 czekać na was będzie #Dajemyserce dla WOŚP, czyli multimedialna instalacja połączona z mappingiem 3D, promująca akcję resuscytacyjną. Dzięki projekcji mappingowej o 17:45 i 18:45 zobaczymy, jak budynek ratusza będzie stopniowo ładowany niczym bateria w telefonie.

– Poziom pozytywnej energii będzie sukcesywnie rosnąć, a kiedy w kulminacyjnym momencie osiągnie 100 procent, widzowie zobaczą niepowtarzalne, spektakularne widowisko – połączenie cyfrowych efektów wizualnych z techniką laserową – zapowiada Estrada Rzeszowska. 

Na stoisku Centrum Medycznego Medyk przez cały dzień będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na specjalnych manekinach i prawidłowego korzystania z AED – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.

Seniorzy mogą skorzystać z porad na temat zdrowia – studenci kierunku lekarskiego będą edukować w zakresie profilaktyki, rozpoznawania objawów oraz leczenia takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zawał, udar czy osteoporoza.

Od 13:00 do 19:00 będzie można wziąć udział w „CPR CHALLENGE” – konkursie udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Oceniana będzie jakość ucisków (głębokość i prędkość), a główną nagrodą będą gogle VR.

Będzie również pokaz wyjątkowych aut kolekcjonerskich. Zobaczymy m.in. Porsche 911 Tubo S, Maserati 3200 GT, Maserati Ghimbi 2, BMW 750. Odwiedzający będą mieli nie tylko wyjątkową możliwość obejrzenia tych samochodów z bliska, ale będą mogli również wylicytować samodzielną jazdę tymi demonami prędkości.

Nie lada atrakcją będzie możliwość wylicytowania przelotu balonem, który wystartuje bezpośrednio z rzeszowskiego Rynku. Na Rynku odbędą się też pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych, pokaz pierwszej pomocy, będzie można również zobaczyć kolekcjonerskie pojazdy militarne – BRDM-2, Star 286, UAZ 469. Na Rynku zaprezentuje się Rzeszowski Klub Morsów “Sopelek”, nie zabraknie kącika zdrowia.

Od 12:00 w Podziemnej Trasie Turystycznej powstawać będzie patchworkowe serce – zostanie ono uszyte z czerwonych materiałów, dostarczonych przez mieszkańców Rzeszowa. Ci, którzy przyjdą do Trasy, będą mogli wziąć udział także w budowaniu ogromnego serca z klocków Lego. W zabawie może wziąć udział nawet 150 osób, a do budowy serca zostanie wykorzystanych ok. 20 tysięcy klocków.

Wśród atrakcji będzie też “Turniej miast” odbywający się w trzech konkurencjach – „Ściskawa” – czyli zbiórka jak największej liczby ludzi na określonej powierzchni w kształcie serca, konkurs składania puszek WOŚP na czas oraz konkurencja w układaniu puzzli ze zdjęć specjalistycznego sprzętu medycznego.

27. Finał WOŚP o 19:50 zakończy Światełko do Nieba. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenach stacji TVN, TVN24 i TTV. W tym roku pieniądze podczas WOŚP będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dla WOŚP w Rzeszowie grać dzisiaj będzie także Niezła Sztuka (ul. Sobieskiego 18). Od 14:00 co godzinę koncert akustyczny. Zagrają: Krzysztof Kasprzyk i Konrad Molczyk,
Acoustic Space, M Duo, Dominika Kobiałka i Dariusz Majewski i K2 Acoustic.

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

  1. Sprzęt zakupiony przez WOŚP, o który zabiegają szpitale, ratuje ludzkie życie dzięki lekarzom opłacanym przez NFZ, którzy na tym sprzęcie pracują. Czy taka wypowiedź Cię satysfakcjonuje 🙂

  2. Trojanowska i Dżem przecież przyjechali za darmo prawda ? Ciekawi mnie tylko ile kosztuje ratusz organizacja takiej imprezy ? Może i mam mały mózg, ale to twój nie jest w stanie pojąć i zrozumieć faktów. Pozdrawiam i życzę trochę więcej kultury osobistej i poszerzenia wiedzy na temat tego, na co wydatkowane są Twoje pieniądze.

  3. Chrzestna wszystko fajnie tylko przypomnę Ci że szpitale są utrzymywane przez NFZ a nie przez WOŚP wiec nie pisz tutaj ze Pan Owsiak i jego fundacja uratowała życie komukolwiek bo jest to wprowadzanie w błąd. Ludzkie życie ratowane jest dzięki funduszom z NFZ tylko medialna propaganda próbuje wcisnąć ciemniakom,że to Owsiak ratuje zycie. Następnym razem zanim coś napiszesz proponuje dokształcić się w danym temacie.

  4. Za co płacą podatnicy? Konkretnie. A tak w ogóle to chciałbym zobaczyć twoją gębę, żeby wiedzieć jak wygląda człowiek z rozumiem mniejszym niż myszka w dziurze.

  5. Moja chrześnica to wcześniak i to taki przez wielkie “W”. Urodzona w 27 tygodniu ciąży, w chwili narodzin dziecko dostało 1 pkt. w skali Apgar, lekarze mówili wprost: “To będzie wyzwanie”. Łzy i strach towarzyszyły naszym rodzinom przez 5 długich miesięcy w czasie gdy dziecko walczyło o życie, o każdą godzinę. Niektóre strzykawki były większe niż to maleństwo, miała 4 razy przetaczaną krew a raczej w sekundę jej zrobili ten zabieg bo jak można powiedzieć, że u takiej Calineczki tą krew przetoczono. Kable, kabelki, tlen, to wszystko leżało razem z nią w inkubatorze, leżało zakrywając tą kruszynkę. Gdyby nie ciężka praca i walka lekarzy, gdyby nie sprzęt zakupiony przez WOŚP m.in ten inkubator w którym dziecko spędziło tyle czasu to nie wiem czy dziś ten mój post byłby taki szczęśliwy. Dzięki wspaniałej inicjatywie jednego człowieka setki tysięcy pacjentów ma szansę, szansę na lepsze leczenie na sprzęt który niejednokrotnie ratował im życie.
    Dziękuję Panu Owsiakowi z całego małego serduszka tego maleństwa, które dziś ma się dobrze i dzięki Panu i lekarzom ŻYJE!!!

  6. Pomóc w czym ? Chciałbym zobaczyć bilans po finale w Rzeszowie ile zostało wydane z pieniędzy podatników a ile zebrała WOŚP? Nie popieram tego ogolnonarodowego cyrku, który już dawno przestał mieć charakter pomocowy, a stał się medialnym cyrkiem za który płaca podatnicy

  7. To chyba nie kasa gra rolę, a sam fakt pomagania służbie zdrowia, nie mylić z NFZ. Jak co roku naród się jednoczy, to jest ważne. Te pieniądze nie biorą się z nikąd, kto nie ma uznania dla Owsiaka i całej fundacji WOŚP nie wrzuca dobrowolnych datków do puszki. Mamy wolny kraj – nie chcesz pomóc – nie przeszkadzaj.

Comments are closed.