Zdjęcie: Rafał Nowak / Rzeszów News
Reklama

Instalacja multimedialna z mappingiem 3D i pokazami laserów, lot balonem, pokazy sportowych aut i wozów opancerzonych, przejażdżki rajdowymi samochodami i quadami – to tylko niektóre z atrakcji rzeszowskiej odsłony 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia.

Jak już informowaliśmy, gwiazdą koncertu na rzeszowskim Rynku będzie Dżem, legendarny zespół rockowo-bluesowy, który w Rzeszowie będzie świętował 40-lecie swojego istnienia. Każdy młody człowiek sięgający po gitarę zaczyna swoją przygodę z muzyką od takich utworów jak „Whisky” czy „Czerwony jak cegła”. Przebój „Wehikuł  czasu” zagrała sama Metallica podczas tegorocznego  koncertu w Krakowie. Koncert Dżemu rozpocznie się o godz. 20:00.

Atrakcji podczas 27. Finału WOŚP będzie znacznie więcej. Na scenie Rynku o 17:00 wystąpi także znana polska wokalistka Izabela Trojanowska , która wykona utwory z różnych etapów swojej kariery scenicznej, w tym największe, elektryzujące przeboje z okresu współpracy z Romualdem Lipko i Andrzejem Mogielnickim, takie jak: „Wszystko, czego dziś chcę” czy „Tyle samo prawd ile kłamstw”.

W Rzeszowie zagra również zespół Rezerwat (godz. 19:00), którego najbardziej znaną piosenką jest „Zaopiekuj się mną”. Zespół, po ponad 35 latach działalności, przechodzi renesans popularności – muzyka grupy Rezerwat była wykorzystywana m.in. w świetnie przyjętym serialu „Rojst” wyprodukowanym przez serwis Showmax.

To nie wszystko. Na scenie wystąpi też Marta Zalewska (godz. 16:00), niezwykle uzdolniona multiinstrumentalistka i wokalistka młodego pokolenia. Artystka wykona materiał ze swojego debiutanckiego, jeszcze ciepłego, wydanego w grudniu autorskiego krążka – albumu, który wzbudził zachwyt samej Urszuli Dudziak. Na scenie usłyszymy m.in. utwór „Więcej”.

Młodszą widownię z pewnością bardzo ucieszy występ niesamowitego Rudnika (godz. 18:00), który jest doskonale znany jako gwiazda nieistniejącego już Najlepszego Przekazu w Mieście. Rudnik po raz pierwszy wykona na rzeszowskim Rynku m.in. głośny hit „Zawsze do celu”, za który dostał kilka branżowych statuetek, a także zaprezentuje przedpremierowo utwory z nowej płyty „Zmierzaj zawsze do celu!” zapowiadanej na 2019 rok.

Wśród nowych piosenek artysty pojawi się m.in. utwór „Robię to, co chcę!”, który zapowiadając swoją nową płytę Rudnik wykonał na Top Of The Top Sopot Festiwal, a także singiel „Twój dzień”, który także w ramach zapowiedzi nowej płyty Rudnika, mogliśmy usłyszeć na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Orkiestrowy koncert o godzinie 13:00 rozpoczną Bartek Friedek, Mr. Pollack i Boleo & Follow The Riddim.

Koncert poprowadzi duet: Daria Jaworska – wokalistka znana m.in. z anteny radia RMF FM, która wraz z zespołem ENEJ nagrała doskonale wszystkim znany cover „Nasze Randez Vous” z repertuaru zespołu Kombi wraz z Bartoszem Gajdą – rewelacyjnym komikiem, konferansjerem, kabareciarzem, stand-uperem i youtuberem kojarzonym m.in. ze współpracy z kabaretem Łowcy. B. Towarzyszyć na scenie im będzie, doskonale znany dla rzeszowskiej widowni – Mariusz Zieliński.

Na Rynek warto przyjść nie tylko dla atrakcji muzycznych. Od godz. 12:00 czekać na was będzie #Dajemyserce dla WOŚP, czyli multimedialna instalacja połączona z mappingiem 3D, promująca akcję resuscytacyjną. Dzięki projekcji mappingowej zobaczymy, jak budynek ratusza będzie stopniowo ładowany niczym bateria w telefonie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Poziom pozytywnej energii będzie sukcesywnie rosnąć, a kiedy w kulminacyjnym momencie osiągnie 100 procent, widzowie zobaczą niepowtarzalne, spektakularne widowisko – połączenie cyfrowych efektów wizualnych z techniką laserową – zapowiada Estrada Rzeszowska. 

Będzie również pokaz wyjątkowych aut kolekcjonerskich. Zobaczymy m.in. Porsche 911 Tubo S, Maserati 3200 GT, Maserati Ghimbi 2, BMW 750. Odwiedzający będą mieli nie tylko wyjątkową możliwość obejrzenia tych samochodów z bliska, ale będą mogli również wylicytować samodzielną jazdę tymi demonami prędkości.

Nie lada atrakcją będzie możliwość wylicytowania przelotu balonem, który wystartuje bezpośrednio z rzeszowskiego Rynku. Na Rynku odbędą się też pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych, pokaz pierwszej pomocy, będzie można również zobaczyć kolekcjonerskie pojazdy militarne – BRDM-2, Star 286, UAZ 469. Na Rynku zaprezentuje się Rzeszowski Klub Morsów „Sopelek”, nie zabraknie kącika zdrowia.

Od 12:00 w Podziemnej Trasie Turystycznej powstawać będzie patchworkowe serce – zostanie ono uszyte z czerwonych materiałów, dostarczonych przez mieszkańców Rzeszowa. Ci, którzy przyjdą do Trasy, będą mogli wziąć udział także w budowaniu ogromnego serca z klocków Lego. W zabawie może wziąć udział nawet 150 osób, a do budowy serca zostanie wykorzystanych ok. 20 tysięcy klocków.

Wśród atrakcji będzie też „Turniej miast” odbywający się w trzech konkurencjach – „Ściskawa” – czyli zbiórka jak największej liczby ludzi na określonej powierzchni w kształcie serca, konkurs składania puszek WOŚP na czas oraz konkurencja w układaniu puzzli ze zdjęć specjalistycznego sprzętu medycznego.

27. Finał WOŚP zakończy Światełko do Nieba. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenach stacji TVN, TVN24 i TTV. W tym roku pieniądze podczas WOŚP będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dla WOŚP w Rzeszowie grać dzisiaj będzie także Niezła Sztuka (ul. Sobieskiego 18). Od 14:00 co godzinę koncert akustycznych. Zagrają: Krzysztof Kasprzyk i Konrad Molczyk,
Acoustic Space, M Duo, Dominika Kobiałka i Dariusz Majewski i K2 Acoustic.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama