27. Rzeszowskie Juwenalia. Studenci przejęli władzę nad miastem [ZDJĘCIA]

Byli piraci, jaskiniowcy, jednorożce, księża i zakonnice, bajkowe Teletubisie, dwie osoby przebrały się za hydranty, zjawił się nawet sam Stwórca. Studenci Politechniki Rzeszowskiej rozpoczęli juwenalia. Na Rynek przyszło ok. 300 osób. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

„Mamy to! Miasto jest nasze ” – wykrzyczał ze sceny prowadzący. A w imieniu prawie 11 tysięcy studentów PRz, symboliczny klucz do bram miasta odebrał Kamil Chohura przewodniczący samorządu studenckiego. 

W odpowiedzi studenci skandowali: „Juwe, juwe, juwenalia, kto nie pije, ten kanalia”.

– Oddajemy wam władzę. Wy rządźcie, a my będziemy odpoczywać – mówiła Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, wręczając klucz. – Otwieramy najlepsze juwenalia w Polsce – powiedział prof. Piotr Koszelnik, rektor PRz, życząc wszystkim udanej zabawy.

I tak oto w piątek, kwadrans po godz. 16:00, oficjalnie rozpoczęły się 27. Rzeszowskie Juwenalia. Następnie uformował się korowód i studenci przeszli ulicami miasta do miasteczka akademickiego PRz, gdzie będą się bawić przez dwa dni. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W piątek, na scenie głównej od 18:30 zaczęły się koncerty. Wystąpią: duet Kacperczyk, Happysad, Reto, Dżem i Enej. W sobotę najpierw wystąpi Białas, później Hunter, Kękę, Lady Pank, i na finał Golec uOrkiestra. 

Na scenie klubowej One Stage, otwartej od godz. 20:00 do 3:00 w nocy, wystąpią m.in. FJ Kuba & Neitan oraz Blinders, scena Candela  – od 21:00 do 3:00 w nocy, będzie przepełniona latynowskimi klimatami.

Najdłużej będzie czynna scena w w Centrum Kultury Studenckiej (dawna stołówka), tam zabawa będzie trwała od 21:00 do białego rana. 

(la)

redkakcja@rzeszow-news.pl

Reklama