Zdjęcie: Sebastian Fiodorek / Rzeszów News

Dwudniowe święto studentów rozpocznie się w piątek po południu. Tradycyjnie, od przekazania symbolicznych kluczy do bram miasta i barwnego korowodu. Organizatorzy spodziewają się tłumów na wieczornych koncertach.

Rzeszowskie Juwenalia, które wracają po przerwie spowodowanej pandemią, odbędą się w miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Jednak rozpoczęcie tradycyjnie nastąpi na rzeszowskim Rynku (od 15:00), gdzie prezydent przekaże symboliczne klucze do bram miasta. 

Następnie, barwny korowód studentów ubranych w najdziwniejsze stroje, przejdzie głównymi ulicami miasta do miasteczka akademickiego PRz. A to oznacza utrudnienia w ruchu.

Pochód rozpocznie się ok. godz. 16:30. Studenci przejdą ulicami: Matejki, Grunwaldzką, Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Przemarsz zakończy się ok. 18:00.

Podczas tegorocznych juwenaliów odbędzie się 10 koncertów. Zagrają: Enej, ReTo, Białas i Kacperczyk, Lady Pank, Hunter, Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad, KęKę. Koncerty rozpoczynać się będą o 18:30. Jednorazowe bilety ulgowe dla studentów i uczniów kosztują 20 zł, dla pozostałych 40 zł, karnety odpowiednio: 30 i 60 zł. Wciąż można je kupić na Empik Bilety i Going, będą też przed wejściem na koncerty.

W piątek koncerty rozpocznie duet Kacperczyk, o 20:30 wystąpi Happysad, o 21:30 – Reto, o 23:30 – Dżem i o 1:00 w nocy – Enej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W sobotę najpierw zagra Białas, o 20:00 na scenę wejdzie Hunter, o 21:30 należy się spodziewać Kękę, na 23:00 zaplanowano występ Lady Pank, a o 1:00 w nocy zacznie grać Golec uOrkiestra.

Oprócz głównej sceny, będą działały jeszcze trzy: scena klubowa One Stage, na której wystąpią m.in. FJ Kuba & Neitan oraz Blinders, scena Candela będzie przepełniona latynowskimi klimatami, ostatnia będzie w Centrum Kultury Studenckiej (dawna stołówka). 

Wśród dodatkowych atrakcji będą jeszcze: bungee, wesołe miasteczko, strefa gastronomiczna i pokaz fajerwerków.  

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama