272 kg haszyszu na granicy polsko-ukraińskiej. Celnicy udaremnili przemyt [VIDEO]

W chłodni miał być mrożony bez. W podłodze naczepy było także 272 kg haszyszu. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało obywatela Ukrainy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Krajowa w Rzeszowie.  

 

Zdjęcia: materiały Prokuratury Krajowej 

Jak nas poinformował Rafał Teluk, szef Podkarpackiego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, próbę przemytu narkotyków z Ukrainy do Polski ujawniono 26 września br. na przejściu granicznym w Korczowej. 

Haszysz był ukryty w podłodze naczepy chłodni. Celnicy odkryli łącznie 272 kg narkotyków, które upchano w 131 opakowaniach różnej wielkości. Przemyt ujawnili celnicy podczas odprawy granicznej. Narkotyki próbował przemycić obywatel Ukrainy, 54-letni Mykola M.

To on kierował ciężarówką. Z analizy dokumentów CMR (międzynarodowy list przewozowy) wynikało, że w pojeździe, który celnicy wzięli pod lupę, miał być przewożony mrożony bez (20 ton). O wykryciu haszyszu powiadomiono Centralne Biuro Śledcze Policji w Przemyślu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na ok. 13 mln zł. 

Obywatelowi Ukrainy przedstawiono zarzut próby przemytu znacznej ilości narkotyków na teren Unii Europejskiej. Na wniosek prokuratury, Mykola M. 28 września został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

54-latkowi grozi do 15 lat więzienia. – Ustalamy, gdzie narkotyki miały trafić, i kto miał być ich odbiorcą – mówi prokurator Rafał Teluk.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama