Reklama

Walki Krzysztofa Głowackiego i Łukasza Janika będą największymi atrakcji gali bokserskiej Wojak Boxing Night – Ready to Rock, która 28 czerwca odbędzie się w rzeszowskiej hali Podpromie.

Walką wieczoru będzie pojedynek pięściarza wagi junior ciężkiej Łukasza Janika (26-2, 14 KO) z Amerykaninem Rico Hoyem. Krzysztof Głowacki (21-0, 14 KO) z tej samej grupy wagowej na nazwisko rywala musi jeszcze poczekać. Niewątpliwie pojedynek Janika z Hoyem, który na swoim koncie ma 24 zwycięstwa, 3 porażki, 16 KO, zapowiada się bardzo interesująco. Szczególnie dla Janika, który spróbuje udowodnić, że listopadowa porażka w Nowym Jorku o mistrzostwo świata federacji IBO z Olą Afolabim, była dla niego bardzo dobrą lekcją.

– Cały czas tą walką jeszcze żyje, chociaż chciałbym ją puścić w niepamięć. Bardzo dużo mnie nauczyła. Na pewno trochę zabrakło doświadczenia i szczęścia – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu Łukasz Janik. – Po 3 rundzie zszedłem do narożnika, dostałem cios na dół. Kilka rund wielkiego kryzysu pokazały w ringu, że nic nie jest w stanie mnie złamać. Nigdy się nie poddam. Walka w USA wprowadzi do moich kolejnych walk dużo więcej spokoju. Myślę, że będę o wiele bardziej kompletnym zawodnikiem i będę chciał to już pokazać na gali w Rzeszowie – dodał pięściarz.

Janik cieszy się, że to właśnie jego pojedynek będzie walką wieczoru na Podpromiu. Już raz boksował w Rzeszowie i miło to wspomina. – Mam nadzieję, że przeciwnik z USA będzie wymagający i będzie to świetne widowisko dla wszystkich kibiców, którzy przyjdą oglądać tę walkę – liczy Łukasz Janik.

Na wsparcie kibiców czeka także Krzysztof Głowacki, który w Rzeszowie stoczy już swój trzeci pojedynek. – Kibice są fantastyczni, fajnie dopingują. Mam nadzieję, że i tym razem będzie gorąco. Myślę, że nie zawiodę. Jestem w bardzo dobrej formie. Myślę, że będzie wojna w ringu. Nie zawiodę kibiców i myślę, że oni mnie również – powiedział Głowacki, który planuje walkę o mistrzostwo świata w federacji WBO. Być może odbędzie się ona pod koniec tego roku.

Podczas gali Wojak Boxing Night – Ready to Rock kibice będą mogli zobaczyć 8-9 walk, m.in. wschodzących gwiazd polskiego boksu – Marka Matyji, Przemysława Runowskiego, Konrada Dąbrowskiego czy Andrzeja Sołdry. Przewidziane jest także jedno starcie kobiet. Początek gali o godz. 20:00.  Ceny biletów na trybunach wynoszą 20 i 30 zł. Za miejsce na krzesłach w zależności od odległości od ringu trzeba zapłacić od 60 do 100 zł. Bilety można kupować w kasie hali Podpromie i na stronie eventim.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: