28. Finał WOŚP. Rzeszów zebrał już ponad 200 tys. zł! Będzie rekord? [FOTO]

Rzeszów na swoim orkiestrowym koncie w niedzielę do godz. 22:00 miał już ponad 230 tys. zł. W nierozliczonych puszkach może być jeszcze około 100 tys. zł, co pozwoli na pobicie ubiegłorocznego wyniku. 

 

Do godz. 23:00 na koncie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było już ponad 90 mln zł!

W Rzeszowie główny sztab także nie próżnował i intensywnie liczył pieniądze, które w niedzielę w naszym mieście zbierało 230 osób z czterech sztabów: w Młodzieżowym Domu Kultury, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10, w rzeszowskim oddziale Związku Kynologicznego i Szkole Podstawowej nr 25.

– Mamy już prawie 230 tys. zł, ale wciąż trwa liczenie pieniędzy. Wolontariusze jeszcze na rozliczenie puszek czekają w długich kolejkach. Oni najdłużej zbierali pieniądze, więc mają ich najwięcej. Liczymy na to, że w nierozliczonych puszkach jest jeszcze co najmniej „stówa” [100 tys. zł – przyp. red.] – mówiła nam tuż przed 22:00 Ewa Kordas, szefowa głównego sztabu WOŚP w Rzeszowie.

– Myślę, że w tym roku padnie rekord. Z samych puszek w 2019 roku było 318 tys. zł, razem z aukcjami kwota ta dobiła do 330 tys. zł – dodała. 

Jako ciekawostkę warto dodać, że do puszek rzeszowskich wolontariuszy trafiały nie tylko złotówki, ale też sporo innych walut, w tym m.in. funty, euro, korony czeskie, duńskie, kolumbijskie, norweskie, hrywny, czy kuny. – Nawet wrzucono do puszki malezyjską walutę – ringgit – mówi Ewa Kordas.

Rzeszowianie w akcję Jurka Owsiaka bardzo chętnie się włączali. O tym, jak wyglądała zbiórka pieniędzy w stolicy Podkarpacia i co się działo na Rynku i w Podziemnej Trasie Turystycznej można przeczytać i zobaczyć TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zgodnie z tradycją 28. Finał WOŚP w Rzeszowie zakończyły koncerty i Światełko do Nieba (laser show). Na scenie zagrali: oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie. Podczas tegorocznego finału minutą ciszy uczono także pamięć zmarłego w ub. r. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W trakcie 28. Finału WOŚP prowadzono także konkurs „Ściskawa”. Polegał on na zebraniu jak największej liczby osób w obrębie namalowanego na ziemi serca o powierzchni 20 m kw. Do wygrania w „Ściskawie” było 50 tys. zł. Przed 22:00 Jurek Owsiak ogłosił, że dodatkowe pieniądze wygrał sztab w Rzeszowie. W „orkiestrowym” serduchu zgromadził 465 osób! 

„Wygraliśmy 50 dodatkowych tysięcy dla szpitali w Rzeszowie!!! Wow, ale zaskoczenie! Dziękujemy serdecznie sztabowi przy Związku Kynologicznym w Polsce Oddział w Rzeszowie, za determinację i wielką skuteczność w przeprowadzeniu akcji pn. „Ściskawa” na rzeszowskim Rynku” – napisała na Facebooku Agnieszka Kielar, kierownik referatu kultury w wydziale kultury, sportu i turystyki w rzeszowskim magistracie. 

W tym roku WOŚP grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama