Zdjęcie: Policja.pl

Policjanci z Rzeszowa ustalili tożsamość kibica, który wbiegł na bieżnię podczas zawodów żużlowych. 28-letni mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z naruszeniem przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Do zdarzenia doszło podczas meczu ekstraklasy ligi żużlowej 11 października pomiędzy Stalą Rzeszów a ZKŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Po zakończeniu ostatniego biegu, na tor żużlowy wbiegł kibic Stali Rzeszów. Mężczyzna został wyprowadzony przez pracowników ochrony zabezpieczających imprezę.

Incydent został zarejestrowany przez policjantów wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców, którzy obserwowali ten mecz.

– Takie zachowanie jest przestępstwem z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, dlatego policjanci zajęli się wyjaśnieniem incydentu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzna, który wbiegł na bieżnię. To 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, kibic Stali Rzeszów – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

28-latkowi przyznał się do winy. Twierdził, że bieżnię wbiegł „pod wpływem euforii po wygranym przez jego drużynę meczu”. Mężczyzna wyraził skruchę i dobrowolnie poddał się karze.

(ak, sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama