Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, który idąc ul. Jana Pawła II uszkadzał zaparkowane tam pojazdy. 28-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Informację o tym, że przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej nieznany sprawca niszczy lusterka w zaparkowanych samochodach, policjanci otrzymali w sobotę w nocy. W pobliżu parkingu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia.

28-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa poinformował policjantów, że wraca z jednego z barów. Był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie 1,76 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 28-latka w policyjnym areszcie.

Następnie dotarli do właścicieli uszkodzonych samochodów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna uszkodził boczne lusterka w siedmiu samochodach osobowych oraz skuterze. Niektóre samochody zostały również przerysowane.

Funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdów i przyjęli zgłoszenia od pokrzywdzonych. W poniedziałek mężczyzna usłyszał pierwszy zarzut uszkodzenia samochodu osobowego na kwotę 1000 złotych. Przyznał się do przestępstwa. Policjantom wyjaśnił, że chciał w ten sposób wyładować złość.

W sprawie trwają dalsze czynności związane m.in. z wyceną uszkodzeń. W najbliższym czasie 28-latek usłyszy kolejne zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama