28. Rzeszowskie Juwenalia. Studenci politechniki przejęli miasto! [ZDJĘCIA]

– Ja idę na grilla, władza jest wasza – powiedział prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, przekazując symboliczny klucz do władz miast studentom Politechniki Rzeszowskiej.

 

Zdjęcia: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Studenci politechniki w piątek, 12 maja, po południu rozpoczęli swoje dwudniowe święto. Rzeszowskie Juwenalia odbywają się już po raz 28. Tradycyjnie rozpoczęły się od przekazania na Rynku symbolicznego klucza do bram Rzeszowa.

Klucz przekazał prezydent Konrad Fijołek. – Jesteście najcenniejszą perłą i skarbem naszego miasta. Jesteście najpiękniejsi, najfajniejsi i najmądrzejsi. Oddaję wam władzę! – mówił do studentów gospodarz stolicy Podkarpacia. 

– Stolica województwa będzie wasza! – dodawała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. – Wspaniałej zabawy, doskonałych wrażeń – życzyła. – Z juwenaliami jest tak, jak ze studniówką. Za rok znowu będą – mówił Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa.

Na Rynku, jak szacuje policja, po południu zgromadziło się około 2000 osób. – Pogoda dopisała, pół szczęścia już jest. Na resztę zapracujmy wszyscy razem – powiedział do studentów Jerzy Borcz, przewodniczący sejmiku podkarpackiego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na scenie Rynku pojawił się także prof. Jarosław Sęp, prorektor ds. rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. – Szalonych juwenaliów! – życzył uczestnikom juwenaliów, których organizatorem jest PRz i jej samorząd studencki. – Trzymajcie się zdrowi! – dodał. 

Ok. 17:00 kolorowy korowód studentów wyruszył w kierunku miasteczka akademickiego politechniki, gdzie od 19:00 zaczęły się koncerty. Na scenie w piątek wystąpią: Bajm, Lady Pank, GIBBS,  Łydka Grubasa i Kabe x Muszel – laureat konkursu „Kill me with the music”. 

28. Rzeszowskie Juwenalia potrwają dwa dni – do soboty, 13 maja. W drugi dzień na głównej scenie zagrają: Kult, O.S.T.R., Maryla Rodowicz, Zalewski i Malik Montana. Pełną rozpiskę godzin koncertów na trzech scenach znajdziecie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama