Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Cztery koncerty online będzie można zobaczyć podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie.

W tym roku 29. Finał WOŚP z powodu pandemii koronawirusa i trwającej do końca stycznia narodowej kwarantanny przenosi się do internetu. Orkiestrowy finał pierwotnie miał się odbyć 10 stycznia, ale został przesunięty na 31 stycznia.

29. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Finał z głową”. W tym roku pieniądze są zbierane na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W Rzeszowie odbędą się m.in. na cztery wyjątkowe koncerty, które będą transmitowane na żywo z Estrada Studio. – Będzie pop rockowo, rock n’rollowo, w klimacie rapu, soulu i nie tylko! – zapowiada Estrada Rzeszowska, organizator koncertów online. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

O godz. 17:30 orkiestrowe granie rozpocznie The 79. To zespół, który powstał w 1979 roku. Jego znakiem rozpoznawczym są… ładne koszule w kant, „brudne gitary” i aktówka klawiszowca Reja, w której trzyma nuty do utworów Fryderyka Chopina. The 79 zagra swoje autorskie kompozycje w klimacie pop rockowym.

O 18:10 na scenę wejdzie RoseMerry. Zespół powstał w 2018 r. w Rzeszowie, muzyczne inspiracje czerpie od Led Zeppelin. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

To nie koniec muzycznych atrakcji w ramach Finału WOŚP 2021 w Rzeszowie. O 18:50 zagra Aga Walczak – wokalistka i raperka tworząca muzykę soul, rap, r&b. Artystka w 2019 r. wydała płytę „Biorę to na siebie” i to właśnie za nią otrzymała nagrodę „Werbel 2019”.

Aga Walczak obecnie pracuje nad nową płytą „Sztuka myśli”, która ma się ukazać w tym roku. Aga gra koncerty przy boku DJ MRK. Razem tworzą duet, który klimatycznie naprowadza na ścieżki kultury hip-hopowej.

Wisienką na torcie orkiestrowego wieczoru będzie koncert zespołu Pusta Przestrzeń. Kapela zagra od 19:30. Pustą Przestrzeń inspiruje indie rock, punk rock, post-punk, shoegaze, a także cała gama polskich artystów z różnych dekad i ram gatunkowych.

Transmisje koncertów będzie można zobaczyć na kanale YouTube Estrady Rzeszowskiej oraz na fanpage’u Estrady Rzeszowskiej.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: