Marta Niewczas, kandydatka na stanowisko prezydenta Rzeszowa, przedstawiła dziś „jedynki” z list swojego komitetu „Aktywny Rzeszów do rady miasta. Wszystkie otwierają kobiety.

[Not a valid template]

 

– Postawiliśmy na płeć piękną. Nasze „jedynki” to inteligencja, zaangażowanie i uroda w jednym – podkreśla Niewczas.

Listę z pierwszego okręgu otwiera Kinga Dudzińska, dyrektorka amerykańskiej firmy Mary Kay. Na czele kolejnego znalazła się sama Marta Niewczas, liderka komitetu „Aktywny Rzeszów”. Kolejne „jedynki” to Magdalena Łazarów, geodeta i pośrednik nieruchomości oraz przedsiębiorca Magdalena Koryl.

– Jesteśmy jednym z dwóch komitetów obywatelskich zarejestrowanych w tych wyborach samorządowych. Jesteśmy jedynym, w którym wszystkie „jedynki” to kobiety. Jedynym, który ma poparcie Kongresu Kobiet – mówiła Marta Niewczas.

Na pierwszą konferencję po zarejestrowaniu list do wyborów samorządowych Marta Niewczas nie przypadkowo wybrała rzeźbę „Podwójna krótka”, poświęconą polskim siatkarzom. – To miejsce symbolizuje grę fair play, a na taką liczymy podczas nadchodzących wyborów – powiedziała Niewczas.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Liderka „Aktywnego Rzeszowa” postanowiła także wyzwać swoich kontrkandydatów na prezydenta Rzeszowa na sportowy pojedynek. Niewczas chciałaby namówić Tadeusza Ferenca, Andrzeja Szlachtę i Krzysztofa Prendeckiego na rywalizację na korcie tenisowym.

Pełne listy kandydatów „Aktywnego Rzeszowa” dostępne są TUTAJ.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama