Ponad 340 osób zapisało się już do 3. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Impreza odbędzie się 11 listopada. Będzie można także pomóc jeszcze nienarodzonej Zosi.

Bieg Niepodległości organizuje Stowarzyszenie „Rzeszów Biega”. Wspiera go PKO Bank Polski. Bieg Niepodległości kończy tegoroczny cykl imprez biegowych w Rzeszowie. W marcu w Półmaratonie Rzeszowskim 422 zawodników pobiegło dla półrocznej Julki, a na początku października 370 osób wzięło udział w akcji „Biegnę dla Wiktorka”.

– Tym razem zachęcamy do sprawdzenia się w PKO Biegu Niepodległości oraz przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Zosi – mówi Sławomir Kozioł, dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Rzeszowie.

Zosia, podopieczna Fundacji Cor Infantis, urodzi się w grudniu tego roku z bardzo poważną wadą serca. Zbiórkę funduszy mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy, którzy pobiegną z kartką „Biegnę dla Zosi”. Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację serca dziewczynki po jej urodzeniu.

Podczas biegu „Biegnę dla Zosi” należy mieć przy sobie odpowiedni znacznik, który można odebrać w biurze zawodów. Ilość znaczników jest ograniczona. O kolejności zgłoszenia decyduje wpłata. Limit uczestników przewidziany jest na 1500 osób.

Do pokonania 10 km

Trasa 3. Biegu Niepodległości liczy 10 km. Zawodnicy wystartują o godz. 12:00 sprzed Centrum Handlowego Plaza przy al. Rejtana. Tam też będzie meta. Zawodnicy pobiegną ulicami: Rejtana, Kopisto, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Jagiellońską, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Rynek, 3 Maja, Lubomirskich, Olszynki (mała pętla), Kopisto, Rejtana.

Udział w biegu jest płatny. Do 3 listopada wpisowe wynosi 65 zł. W biurze zawodów, które będzie czynne 10 listopada od 16:00 do 19:00 i w dniu imprezy od 8:30 do 11:30, opłata wynosi 85 zł.

Internetowe zapisy do Biegu Niepodległości TUTAJ. Dla zawodników przygotowano dwa rodzaje koszule: białe oraz czerwone. Dzięki temu, uczestnicy biegu będą mogli stworzyć na starcie i w trakcie biegu prawdziwą „żywą” flagę narodową. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal. Będą także do wygrania atrakcyjne nagrody.

W Biegu Niepodległości mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia. Młodsze muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Wymagane jest ksero dowodu osobistego opiekuna. Do niedzieli do Biegu zapisało się już 342 osoby.

Jakie nagrody?

Laury przypadną najlepszemu w kategoriach rozróżnionych na płeć oraz wiek: 16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat i w kategorii wiekowej od 60 lat i starsi. Klasyfikacja dotyczy także kategorii „Najlepszy Polak/Polka”, „Najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka”, biegacze wśród braci studenckiej oraz „Mój pierwszy bieg w Rzeszowie”.

W kategorii Open zwycięzca w nagrodę otrzyma 2 tys. zł. Za drugie miejsce przewidziano 1,5 tys. zł, za trzecie – 1 tys. zł, czwarte – 700 zł, piątek – 600 zł, szóste – 500 zł.

W kategorii „Najlepszy Polak/Polka” zwycięzca dostanie 700 zł, 500 zł trafi do uczestnika, który zajmie drugie miejsce, a 400 zł do osoby, która zostanie sklasyfikowana na trzecim miejscu.

W kategoriach wiekowych (dla kobiet i mężczyzn) nagrody finansowe wynoszą 300 zł (1. miejsce), 200 zł (2. miejsce), 100 zł (3. miejsce).

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama