Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Prawie 400 osób zarejestrowało się, by wziąć udział w 3. Diecezjalnych Dniach Młody, które w czwartek rozpoczęły się w Parku Papieskim w Rzeszowie. Dziś na uczestników wydarzenia i mieszkańców stolicy Podkarpacia czeka wspólna modlitwa, śpiew, a także koncert zespołu T. Love.

W czwartek o godz. 18:00 w Parku Papieskim rozpoczęły 3. Diecezjalne Dni Młodych, które potrwają do  soboty (19 sierpnia).

– Mamy zarejestrowanych prawie 400 uczestników. Sporo osób przychodzi też na poszczególne wydarzenia, bo do nas można w każdej chwili dołączyć. W szczytowych momentach szacujemy, że liczby wzrastają nawet do 600-700 osób. Największego zainteresowania naszą inicjatywą spodziewamy się dziś  na koncercie T. Love – słyszymy w biurze organizatora.

– Ponadto, rejestracja trwa również dziś i jutro, wiec z tej opcji można w dalszym ciągu skorzystać – dodają organizatorzy.

W programie 3-dniowego spotkania z Bogiem znajdziemy: katechezę, wieczór uwielbienia, Eucharystię, której będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba, medytację Słowa Bożego, jutrznię, spowiedź, Agapę – czyli wspólny posiłek.

Jeśli chodzi o atrakcje rozrywkowe w ramach DDM w dziś (18 sierpnia)  o godz. 20:00 zagra wcześniej wspomniany zespół T. Love. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

PROGRAM DIECEZJALNYCH DNI MŁODYCH

Piątek (18 sierpnia)

„…Okazał Moc Swego Ramienia…” Katecheza, medytacja Słowa, spotkania, Eucharystia

– 20.00 – Koncert zespołu T.LOVE

Sobota (19:00)

„…wywyższa pokornych..” ( jutrznia )

„…miłosierdzie z pokolenia na pokolenie…” – czas spowiedzi

– 12.00 – Msza Święta sprawowana przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę

– 19.00 – zakończenie agapą

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.