Reklama

Hulajnogi elektrycznie nieustannie zyskują na popularności, czemu trudno się dziwić. Idealnie wpisują się w coraz szybsze tempo miejskiego życia, pozwalając nie tylko na sprawny dojazd do pracy lub na uczelnię, ale także czerpanie niemałej przyjemności z jazdy. Dlaczego jeszcze warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Oszczędność pieniędzy

Hulajnogi elektryczne są opłacalną metodą dojazdu do pracy. Zwłaszcza dla osób, które nie lubią stać w korkach, a chodzenie na piechotę do biura zajęłoby im zbyt dużo czasu lub jest dla nich męczące. Hulajnogi elektryczne niosą podobne korzyści do tych, które płyną z jazdy na rowerze, jednak często bez wysiłku pozwalają jechać znacznie szybciej niż tym jednośladem.

Dojeżdżając do pracy elektryczną hulajnogą, nie musimy zamykać jej poza budynkiem firmy. Rowerzyści często martwią się, czy ich pojazdy nadal będą w miejscu, w którym je pozostawili pod koniec dnia. W przypadku hulajnogi łatwo można ją złożyć i zabrać do pracy — schować pod biurkiem w szafce lub w innej bezpiecznej przestrzeni. 

Choć nie wszystkie hulajnogi elektryczne są tanie, to koszt ich zakupu jest nieporównywalnie niższy od samochodu. Dodatkowo cena ich ładowania w porównaniu z tankowaniem paliwa do auta jest praktycznie pomijalna. Dodatkowo kiedy spojrzymy na wszystkie inne wydatki związane z posiadaniem z samochodu, takie jak: podatki, ubezpieczenie, konserwacja, czy naprawy, to hulajnoga okaże się jednym z najtańszych środków transportu. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej go używamy.

Dodatkowo w porównaniu do transportu publicznego również jest to na dłuższą metę znacznie tańsze rozwiązanie. Bilety okresowe na autobusy i pociągi stają się coraz droższe, więc jeśli płacimy za nie przez cały rok, kupując hulajnogę elektryczną, oszczędzimy sporo funduszy.

Hulajnogi elektryczne są przenośne, kompaktowe i nie wymagają zaawansowanej konserwacji

Fakt, że hulajnogi elektryczne można bezpiecznie przechowywać, dla wielu osób jest jednym z głównych powodów, dla których je kupują. Jeżeli mieszkamy na małych przestrzeniach lub nie posiadamy garażu, możemy wnieść hulajnogę do domu, dzięki czemu kradzież nie będzie nam groziła.

Dzięki kompaktowości hulajnoga elektryczna może być transportowana również komunikacją miejską. Warto jej używać również jako przyjemnego i bezpiecznego sposobu poruszania się bez korzystania z samochodu na przykład podczas wyjazdów lub wakacji. 

Wszystkie hulajnogi elektryczne mają dodatkowo tę zaletę, że wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Oznacza to, że nie musimy martwić się o naprawę tego sprzętu co kilka tygodni i nie powinniśmy mieć z nim wiele problemów. Nie potrzebują wymiany płynów ani olejów, zaś ich ruchome części nie zużywają się szybko. Dodatkowo wysokiej jakości hulajnogi elektryczne są zabezpieczone przed wilgocią i brudem.

Hulajnogi elektryczne są przyjazne dla środowiska

Hulajnogi elektryczne są również przyjazne dla środowiska. Osoby, które jeżdżą nimi, nie przyczyniają się do złej jakości powietrza, której doświadczamy w miastach. Jeżeli więcej osób zostawi samochody w domu i wybierze hulajnogi elektryczne, wówczas jakość powietrza w miastach może się poprawić.

Koszt emisji dwutlenku węgla do produkcji i transportu hulajnogi to ułamek takich wartości dla samochodu. Zmniejszając liczbę aut na drogach na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań, pomagamy dbać o środowisko. Dodatkowo przebywanie na świeżym powietrzu może być świetnym sposobem na odstresowanie się. 

Hulajnoga elektryczna to rozwiązanie, które nie bez powodu zyskuje na popularności. Inwestycja w takie urządzenie bardzo szybko się zwraca, zwłaszcza jeżeli korzystamy z niego codziennie, dojeżdżając do pracy lub na uczelnię. Dodatkowo zapewniamy sobie dawkę rekreacji na świeżym powietrzu, nie martwiąc się o to czy nasz autobus przyjedzie o czasie, czy spóźnimy się przez korki. Wybierając hulajnogi elektryczne, dbamy nie tylko o ekologię, ale również o zasobność naszego portfela.

 

Reklama