Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Mają wyrazić naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży. W piątek, 14 stycznia, na rzeszowskim Rynku zapłoną znicze w kształcie serca. 

Paweł Adamowicz, były prezydent Gdańska, zmarł w wyniku zamachu, jakiego dokonano na jego życie 13 stycznia 2019 roku na Targu Węglowym w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku mija trzecia rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Pamięć o byłym prezydencie Gdańska uczci m.in. Rzeszów. W piątek, 14 stycznia, na Rynku podkarpacki Komitet Obrony Demokracji organizuje „Serce świateł dla Pawła Adamowicza”. 

KOD przypomina, że Adamowicz w swoich ostatnich słowach mówił o solidarności i dzieleniu się dobrem. Organizatorzy „Serca świateł” zachęcają do przyjścia na rzeszowski Rynek, aby byłemu prezydentowi Gdańska oddać szacunek.

– I po raz kolejny zaprotestować przeciwko słowom i czynom niosącym nienawiść, prowadzącym do przemocy czy odbierającym innym godność – informuje KOD.

Podobnie jak co roku, na Rynku zapalone światła będą ustawione w kształcie serce. – Niech symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży – zachęca KOD. „Serce świateł” rozpocznie się o godz. 18:00, ale można przyjść także w późniejszych godzinach.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama