Policja wyjaśnia okoliczności trzech wypadków, do których doszło po południu na podkarpackich drogach. Pięć osób trafiło do szpitali, w tym dwoje dzieci. Na drogach są utrudnienia.

Przed godz. 13:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie w powiecie tarnobrzeskim (relacji Radom-Barwinek). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zderzyły się tam trzy samochody osobowe: volkswagen golf, ford focus i opel. Dwoje dzieci w wieku 3 miesięcy i 2,5 roku oraz mężczyzna zostało przewiezionych do szpitala.

Przez dwie godziny krajowa „9” była zablokowana. Od godz. 15:00 nie ma już utrudnień.

Przed godz. 13:00 doszło z kolei do wypadku w Jelnej w powiecie leżajskim na DK  nr 77. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Policjanci ustalili, że kierujący renault laguna, mieszkaniec powiatu jarosławskiego, chciał wyprzedzać  ciężarówkę. W efekcie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym renault megane. Dwie osoby – kierowca i pasażer megane z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 15:30.

Do kolejnego wypadku doszło w Mirocinie w powiecie przeworskim. Na DK nr 4 relacji Przeworsk-Jarosław zderzyły się dwa pojazdy. Policjanci ustalili, że kierująca mercedesem, jadąc w kierunku Jarosławia, z nieustalonych jeszcze przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką.

– Kobieta została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policja organizuje objazdy dla samochodów osobowych. Apelujemy o ostrożną jazdę – informuje Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama