Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, w niedzielę podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku w Rzeszowie nie będzie sceny koncertowej. Koncerty przenoszą się do sieci, reszta atrakcji bez zmian.

O zmianach w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie w sobotę poinformowała Estrada Rzeszowska. Na Rynku nie będzie sceny, a koncerty będą transmitowane na telebimie, artyści i zespoły będą grać ze studia. Jeden koncert odwołano, zespołu Lordofon.

Koncerty będą transmitowane na facebookowym profilu oraz kanale Youtube Estrady Rzeszowskiej oraz facebookowym profilu Rzeszów – stolica innowacji

W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało m.in. do mieszkańców Podkarpacia alerty pogodowe ostrzegające przed bardzo silnym wiatrem, możliwymi przerwami w dostawie prądu i koniecznością zabezpieczenia wolno stojących rzeczy.

– W takich warunkach niemożliwe jest również bezpieczne rozstawienie sceny. Dlatego, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców, występujących artystów i wszystkich uczestniczących w finale WOŚP, odbędzie się on częściowo w formule hybrydowej – przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

265 wolontariuszy

Reszta atrakcji odbędzie się zgodnie z planem. 30. Finał WOŚP (30 stycznia) rozpocznie się  o godz. 11:45 wspólnym przemarszem spod Radia Rzeszów w stronę Rynku, wolontariuszy, wolontariuszy z psami oraz przedstawicieli Rzeszowskiego Klubu Morsów „Sopelek”.

Przy Rynku (od strony ul. Mickiewicza) zaparkują m.in. pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują się Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będzie łazik marsjański, bolid, roboty lego, i inne atrakcje.  

Na Rynku będą pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie, patrole konne, koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Dla najmłodszych dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami FlyWall.

Od rana w niedzielę na ulicach Rzeszowa pieniądze do puszek będzie zbierało 265 wolontariuszy.

W Rzeszowie będą działały trzy sztaby, główny w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25, pozostałe dwa w Szkole Podstawowej nr 25 przy ulicy Starzyńskiego 17 i w siedzibie rzeszowskiego oddziału Związku Kynologicznego przy ul. Żwirki i Wigury 8.

Spacer z prezydentem

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek również gra z WOŚP. Na aukcję podarował bilet dla 4 osób na wspólne zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic. Rodzina lub grupa przyjaciół, która wylicytuje zwiedzanie, stworzy wraz z prezydentem drużynę znawców historii Rzeszowa.

Uczestnicy ponad 2-godzinnego spaceru z prezydentem otrzymają też pamiątkowy plakat PAKO i 4 zestawy gadżetów. Licytacja spaceru trwa TUTAJ. 

Podczas finału swoją premierę będzie miał też hymn WOŚP 2022 nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. To utwór „Jest jeszcze ocean”, którego autorem i kompozytorem jest Robert Bartusik. Piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., teraz ma nowe brzmienie.

Hymn nagrano w Estrada Studio, a teledysk w Rzeszowskich Piwnicach. Podobnie jak koncerty, hymn będzie transmitowany online. 

PROGRAM 30. FINAŁU WOŚP W RZESZOWIE

Aleja Lubomirskich:

– 11.45 – 12.00 – korowód wolontariuszy i wolontariuszy z psami z 3 rzeszowskich sztabów oraz przedstawicieli Rzeszowskiego Klubu Morsów „Sopelek”.

Rzeszowskie piwnice – prezentacja Kół Naukowych Politechniki Rzeszowskiej:

– 12:00-18.00: Legendarny Rover Team – Łazik Marsjański, koło naukowe studentów PRz budujących łaziki marsjańskie; PRz Racing Team – bolid, grupa młodych konstruktorów, tworząca bolidy wyścigowe; rzeszowska Grupa IT – roboty – lego – drukarki 3d – grupa zajmuje się rozwiązaniami związanymi zarówno z sieciami komputerowymi, elektroniką, telekomunikacją, jak i robotyką i automatyką w ramach poszczególnych Kół Naukowych

Parking przy ratuszu:

– 12:00-18:00 – pokazy: Fundacja Stalowa Historia – pojazdy wojskowe, ciągnika firmy CASEIH, Monster

Płyta Rynku:

– warsztaty, pokazy, atrakcje na Rzeszowskim Rynku: Rzeszowski Dom Kultury, FlyPark, Rzeszowski Klub Morsów „Sopelek”, Podkarpacka Konna, Automobilklub Rzeszowski, taksówka angielska.

Koncert online:

– 12:00 –  otwarcie imprezy

– 12:00-12:25 – Związek Kynologiczny pokaz przed sceną 

– 13:00-15:30 – wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury, Rzeszowskiego Domu Kultury 

– 13:00-13:30 – wokaliści z DK Vocal Studio

– 13:30-14:00 – zespół “OPA CUPA”

– 14.00 – 14.30 – Rzeszowski Dom Kultury: Amelia Borkowska, finalistka The Voice Kids,
– Tomasz Nowak, uczestnik The Voice Kids

– 14:20 – Miłosz Świetlik Skierski – finalista Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2021

– 14:30-15:30- wokaliści z pracowni Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

– 15:45 – BLANT

– 16:30 – SYMPTONE

– 17:15 – PERSPECTIVE BAND

– 18:15 – DOC.

– 19:10 – RSC + hymn WOŚP

– 20:00 – Światełko do Nieba – fire show

– 20:25 – ANIKA DĄBROWSKA

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

oprac. (ram)

Reklama