Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Legendarny polski musical Metro w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy, zawita do Rzeszowa 21 maja. Koncert w hali Podpromie.

Musical Metro pierwotnie w Rzeszowie miał się odbyć 30 maja 2020 roku, ale z powodu pandemii został odwołany. Nowy termin przedstawienia wyznaczono na 21 maja 2022 roku.

– Jakby tego było mało, obecna sytuacja za naszą wschodnią granicą nie może nikogo napawać optymizmem. Jednakże raz na jakiś czas potrzeba jest oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości i przenieść się w świat wyobrażeń, teatru, muzyki i tańca – uważa agencja Edma Art, organizator jubileuszowej trasy koncertowej musicalu Metro. 

Bilety kupione do tej pory zachowują ważność. 

„Metro” to wizytówka repertuaru Studia Buffo. Na scenie widzimy pasję i entuzjazm, taniec i śpiew, jakich nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. Granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, a akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze.

Metro to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. Musical swoją prapremierę miał 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. 

Musical Metro jest jak wehikuł czasu. Dorosły widz przeniesie myśli do czasów swojej młodości, kiedy stawał przed życiowymi decyzjami, kiedy spełnienie marzeń było na wyciągnięcie ręki. Młody zaś, uświadomi sobie, że „niemożliwe nie istnieje”. 

– Zawsze aktualna i uniwersalna tematyka sprawia, że musicalem interesuje się każde pokolenie. Ta niezwykle ekscytująca historia zawsze chwyta za serce a piękne ballady Janusza Stokłosy niejednemu wycisną łzy z oczu – zapowiada Edma Art. 

Ponad dwugodzinny koncert jubileuszowy 30-lecia kultowego musicalu w Rzeszowie rozpocznie się na Podpromiu w sobotę o godz. 20:30. Bilety do kupienia na edmaart.pl.

Wystąpią: Janusz Józefowicz, Jakub Józefowicza, Magdalena Dąbkowska, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Natalia Srokocz, Natalia Kujawa, Maria Tyszkiewicz, Mateusz Jakubiec, Aleksandra Zawadzka, Łukasz Trautsolt, Paweł Orłowski, Iga Ryś, Nina Major, Błażej Cieszek, Dominik Ochociński, Ela Wilczyńska, Marcin Tyma i inni…

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama