30 kierujących na cyku za kierownicą. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań “Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 8,5 tys. kierowców.
“Trzeźwy poranek”
Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne alkomaty od rana prowadzili działania “Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.
Rano skontrolowano 8 506 kierowców. Złapano 30 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 16 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 14 odpowie za wykroczenie.
Wypadek po pijaku w Rzeszowie
Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło po godzinie 7, w Rzeszowie na ulicy Lisa Kuli. Kierujący osobowym seatem 21-latek, nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył poprzedzającego pojazdu. Okazało się, że kierowca seata był nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.
Nietrzeźwy kierowca TIR-a
W ramach prowadzonych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wyeliminowali także z ruchu nietrzeźwego kierowcę TIR-a. Mundurowi zatrzymali go do kontroli na autostradzie A4 w Miejscowości Mrowla. 48-kierowca ciężarowego Mana z naczepą, miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.
(red)

![Rozpoznajesz go po tatuażu z sercem? Ukradł rower pod Urzędem Marszałkowskim i wsiadł do autobusu [ZDJĘCIA] poszukiwany za kradzież roweru](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/poszukiwany-za-kradziez-roweru-KMP-Rzeszow-218x150.jpg)


![Ulewy sparaliżowały Rzeszów. Zalane i nieprzejezdne ulice, mnóstwo interwencji strażaków [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulewy-rzeszow0-218x150.jpg)
![Dwa pożary samochodów w Rzeszowie jednego dnia. Strażacy gasili kolejne auto [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-samochodu-rzeszow2-218x150.jpg)


![Gigantyczny pożar 250 bel słomy. Poszły z dymem mimo wielogodzinnej walki strażaków [ZDJĘCIA] pożar słoma baloty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Raclawowka-pozar-balotow-slomy-07-1-218x150.jpg)






![Kładka nad Strugiem w Rzeszowie coraz bliżej. Fundamenty i podpory gotowe [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/strug-rzeszow2-218x150.jpg)


![Rajd Rzeszowski rozpoczęty. Liderzy pokazali moc w Niechobrzu, przed kibicami wielkie emocje [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/GrzegorzGrzyb_RajdRzeszowski2026_fotKajaWroblewska-218x150.jpg)

![Nalot na kierowców w Rzeszowie. Policja walczy z hałasem, ale naruszeń… nie stwierdzono [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/cichy-rzeszow0-218x150.jpg)
![Pekao Rzeszów Bike Festival 2026. Najlepsi stanęli na podium [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/IMG_8221-218x150.jpg)

















![Nawałnica nad Podkarpaciem! Zalane szpitale, teatr i wiele ulic w Rzeszowie [ZDJĘCIA] zalany Rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/zalany-Rzeszow-Komenda-Wojewodzka-PSP-w-Rzeszowie-FB-1-218x150.jpg)



![Rozpoznajesz go po tatuażu z sercem? Ukradł rower pod Urzędem Marszałkowskim i wsiadł do autobusu [ZDJĘCIA] poszukiwany za kradzież roweru](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/poszukiwany-za-kradziez-roweru-KMP-Rzeszow-100x70.jpg)

