Samorządowcy z sześciu zbuntowanych gmin podpisali porozumienie dotyczące Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Najpierw jednak musieli dostać zapewnienie, że poszerzenie Rzeszowa bez zgody gmin i mieszkańców będzie niemożliwe.

Wszystko wskazuje na to, że inwestycje za 300 mln złotych zostały uratowane. We wtorek w ratuszu podpisano porozumienie w sprawie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Pierwsze umowy podpisane zostały już 19 grudnia 2013 roku. Sześciu samorządowców wyłamało się wtedy z koalicji i murem stanęło za wójtem Krasnego, który nie poparł polityki terytorialnej Rzeszowa, dotyczącej poszerzenia miasta o Trzebownisko i Malawę.

Przedstawiciele Głogowa Małopolskiego, Świlczy, Krasnego, Trzebowniska, Tyczyna i Boguchwały dopiero po zapewnieniu z Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji, że poszerzenie stolicy Podkarpacia nie jest możliwe bez zgody mieszkańców i samorządów, podpisali dokumenty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rzeszowski Obszar Funkcjonalny utworzono w lipcu 2013 roku. 13 podrzeszowskich gmin wraz z miastem Rzeszów ma się ubiegać o ok. 300 mln złotych na inwestycje.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama