Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Około 22 tysiące dzieci w Rzeszowie może skorzystać z programu „300 plus”. Wnioski o dodatkowe pieniądze można składać do końca listopada.

Od 1 lipca można składać drogą elektroniczną wioski o przyznanie świadczenia „Dobry start” potocznie nazywanego „300 plus”. Chodzi o jednorazowy dodatek do wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka do 20. roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24. roku życia.

300 zł przysługuje każdemu uczącemu się dziecku niezależnie od dochodów. Dodatkowe pieniądze nie przysługują tym dzieciom, które od września tego roku rozpoczynają naukę w “zerówkach” oraz osobom, które uczą się w szkołach policealnych lub dla dorosłych.

Wnioski o przyznanie świadczenia mogą składać rodzice, opiekunowie prawni, rodziny zastępcze, a także osoby prowadzące rodzinny dom dziecka za pośrednictwem strony: empatia.mrpips.gov.pl.

Wnioski można też składać także przy pomocy bankowości elektronicznej takich banków, jak: Alior, Millennium, Pekao SA, Pocztowy, Credit Agricole, Getin Noble, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO BP(oraz Inteligo), SGB-Bank oraz wybranych banków zrzeszonych w Bankach Spółdzielczych.

Wnioski w formie papierowej w Rzeszowie będzie można składać od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Jagiellońska 4, sala obsługi mieszkańców; miejsce, gdzie do tej pory składało się wnioski o „500 plus”) od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -18:00 i w Punktach Obsługi Mieszkańców w Millenium Hall, Galerii Rzeszów, Galerii „Nowy Świat” oraz Plaza (poniedziałek – sobota, godz. 10:00-18:00).

Dokumenty będzie można składać także w Punktach Obsługi Mieszkańców przy ul. Okrzei 1 i Placu Ofiar Getta 7 (poniedziałek – piątek, godz. 7:30-15:30) oraz w hipermarkecie Bi1 (poniedziałek-piątek, godz. 9:00-17:00).

– Wnioski należy składać do 30 listopada. Po tym terminie nie będą one rozpatrywane. Zachęcamy, aby wnioski składać droga elektroniczną – mówi Jacek Gołubowicz, dyrektor MOPS w Rzeszowie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: