Europoseł PiS Tomasz Poręba przedstawił w Rzeszowie młodych liderów Prawa i Sprawiedliwości startujących w nadchodzących wyborach samorządowych.

Poręba mówił w sobotę (11 października), że PiS w listopadowych wyborach bardzo mocno stawia na młodych ludzi. W jego przekonaniu najlepiej znają i rozumieją problemy pokolenia do którego należą.

– Od wielu lat współpracuję z młodymi ludźmi i jestem przekonany, że są oni fachowo i merytorycznie przygotowani do sprawowania poważnych funkcji publicznych. Przed nami wybory samorządowe – czas, kiedy wielu z nich będzie miało szansę się sprawdzić i potwierdzić swoją wartość – podkreślił europoseł PiS.

Młodzi działacze Prawa i Sprawiedliwości kandydują do wszystkich szczebli samorządu na Podkarpaciu. Chcą skoncentrować się na zagadnieniach, które pozwolą zatrzymać młodych na Podkarpaciu.

Wyrównywanie szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ma być priorytetem w pracy samorządowej dla Anny Schmidt, lidera listy PiS w okręgu nr 4 do sejmiku.

– Naszym priorytetem musi być likwidacja dysproporcji społecznych i edukacyjnych między północną a południową częścią województwa – mówiła Schmidt.

Kolejnym młodym liderem PiS do sejmiku jest Lucjusz Nadbereżny, który także kandyduje na prezydenta Stalowej Woli.

Marcin Fijołek, lider listy PiS w okręgu nr 4 do Rady Miasta Rzeszowa, zapewniał, że młodych ludzi cechuje duża otwartość na nowe rozwiązania i odwaga, które w jego przekonaniu są niezwykle potrzebne w samorządzie.

– Prawo i Sprawiedliwość udowadnia, że nie stosuje zasady szklanego sufitu. Młodzi wnoszą energię, nowy dynamizm. Są otwarci na nowe rozwiązania. Chcę zdynamizować pracę rady miasta. Chcę, by Rzeszów był łatwiejszym miastem do życia, z którego nikt nie będzie chciał wyjeżdżać – powiedział Fijołek, dodając, że chce się zająć budową w Rzeszowie budową bloków czynszowych.

– Nas młodych cechuje to, że większość naszego życia spędzimy w przyszłości, dlatego pracując w radach gmin będziemy działać dalekowzrocznie, a nie na zasadzie tu i teraz – stwierdził Rafał Weber, lider PiS do Rady Miasta w Stalowej Woli.

Europoseł Tomasz Poręba zapewniał, że w PiS nie ma konfliktu między młodymi a starymi działaczami partii. Dziennikarze pytali Porębę, dlaczego PiS umieścił na liście do sejmiku Jerzego Cyprysia, obecnego radnego Rzeszowa, dopiero na 7 miejscu.

– To świetny samorządowiec. Potrzebujemy go w województwie. 7 miejsce jest bardzo dobre. Będę w kampanii wspierał Jerzy Cyprysia – zadeklarował Poręba.

W młodej „drużynie Poręby” w wyborach znaleźli się:

1. Anna Schmidt, lider listy w okręgu przemysko-jarosławskim do sejmiku

2. Lucjusz Nadbereżny, lider listy do sejmiku w okręgu nr 3 i kandydat na prezydenta Stalowej Woli.

3. Monika Hara – Pałkowska, kandydatka do sejmiku z Gorzyc

4. Marcin Fijołek, lider listy w okręgu 4 do Rady Miasta Rzeszowa

5. Rafał Weber, lider listy do Rady Miasta w Stalowej Woli

6. Maciej Kamiński, kandydat do Rady Miasta Przemyśla

7. Daniel Krawiec, kandydat na wójta Przeworska

8. Piotr Kozak, lider listy do Rady Miasta Jarosław

9. Małgorzata Wojciechowska, lider listy do Rady Gminy Gorzyce

10. Alicja Dubas, kandydatka do Rady Powiatu Dębickiego

11. Dominik Witek, kandydat do Rady Miasta Rzeszowa

12. Kamil Kalinka, lider listy do Rady Miasta Tarnobrzeg

13. Grzegorz Kozik, kandydat do Rady Miasta Tarnobrzega

14. Marek Mazur, kandydat na burmistrza Baranowa Sandomierskiego i do sejmiku

15. Katarzyna Piskur, lider listy do powiatu tarnobrzeskiego

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama