Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Margaret
Reklama

Koncerty oraz liczne gry i zabawy dla starszych i młodszych będą towarzyszyły 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie. Przed publicznością wystąpią m.in. Margaret i Majka Jeżowska.

Finał WOŚP 2023 odbędzie się 29 stycznia. Wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło Finału.

Rzeszów, podobnie jak w latach poprzednich, przyłącza się do orkiestrowej zbiórki. Jak obiecuje Estrada Rzeszowska, atrakcji nie zabraknie. 29 stycznia, o godz. 14:00, z ulicy Zamkowej ruszy korowód wolontariuszy WOŚP, i dotrze na Rynek.

Balony, tatuaże, malowanie buziek

Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały m.in. pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Kynologicznego, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia.

Tradycyjnie na Rynku atrakcje szykuje także Rzeszowski Klub Morsów Sopelek, będzie również malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.

Gwiazdami wieczoru będą Majka Jeżowska i Margaret.

Koncerty na Rynku rozpoczną się już wcześniej. O 15:00 pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, dalej wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O 19:00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej, a po godz. 20:00 na scenę wejdzie Margaret. 

Laserowe Światełko do Nieba

Jednym z kultowych elementów każdego Finału WOŚP jest tzw. Światełko do Nieba, które odbędzie się o 20:00. W Rzeszowie przyjmie formę pokazu manipulacji laserami na Rynku w wykonaniu MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama